Pondělí 23. července 2018
svátek má Libor, zítra Kristýna

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  OPOZICE BUDE TVRDÁ

  ANO zametá kauzy pod koberec. Piráti mají důkazy!

  08.12.2017 02:02 / politika google+ twitter facebook

  Piráti mají řádně nabito. Končící vládu bedlivě sledovali a chtějí dořešit spoustu kauz, za kterými stojí i hnutí ANO a osobní zájmy Andreje Babiše. Ve svém prohlášení Piráti vysvětlují, proč je ANO nedůvěryhodné a proč budou v opozici.

  Jakub Michálek Pirát. lupa
  Piráti jsou připraveni na tvrdý boj | Piratskelisty

  Cenzura je jedním z důvodů, proč Piráti nechtějí spolupracovat s hnutím ANO. "Andrej Babiš dal přednost zájmům českých sázkových kanceláří před svobodou internetu. A my na to rozhodně nezapomínáme. Tvrdí, že prý nerozumíme potřebě zdanit online hazard. Pravda je ale taková, že on sám nechápe, proč jsou cenzura a potlačování svobody internetu špatné," uvádí Pirátská strana ve svém prohlášení.  

  Nedotažených a nedořešeným věcí je přespříliš
   

  Piráti také zdůrazňují, že hnutí ANO v Praze bojovalo proti viníkům v kauze Opencard – tedy Pavlu Bémovi (ODS) a Petru Hulinskému (ČSSD) nedostatečně, a nechalo kauzu promlčet. "Precizně jsme připravili podklady k právnímu řešení. Pracoval jsem na tom několik měsíců a podklady jsem pražským radním v čele s Adrianou Krnáčovou předal a ti slíbili, že věc dotáhnou," okomentoval záležitost Jakub Michálek. Podle něj se veřejnost namísto řešení nakonec dočkala jen výmluv.

   

  Ve výčtu dalších důvodů, proč nechtějí Piráti do vlády s hnutím ANO, je zákon o podpoře biopaliv nebo arogance moci a ignorance, která prosadila nedotažené EET.  Piráti také ve svém prohlášení připoměli kauzu se společností ČEZ. "Andrej Babiš si přivedl na Ministerstvo financí odborníka na otevřenost státní správy Lukáše Wagenknechta. Poté, co pan Wagenknecht odhalil vysávání veřejných prostředků ze společnosti ČEZ Radmilou Kleslovou, pravou rukou Andreje Babiše, a následně odmítl podepsat zakázku bez výběrového řízení, byl odejit nestandardním způsobem. V poslední možný den dle služebního zákona byl odvolán z funkce odborného náměstka, načež mu byla nabídnuta politická trafika, kterou odmítl," popsali další z důvodů, proč nepovažují Andreje Babiše za hodnověrného. Piráti tak jednoznačně zůstanou v opozici. 

   

  redakce | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...