Pondělí 23. července 2018
svátek má Libor, zítra Kristýna

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  PEVNÉ ROZHODNUTÍ

  Fiala: ODS jednobarevnou menšinovou vládu ANO nepodpoří

  07.12.2017 17:00 / politika google+ twitter facebook

  Prezident Miloš Zeman jmenoval Andreje Babiše (ANO) premiérem a pověřil ho sestavením vlády. ODS považuje tento postup za legitimní. Za nestandardní naopak považuje to, že hnutí ANO dosud nehledalo žádnou podporu v Poslanecké sněmovně.

  Fiala lupa
  ODS podle Petra Fialy jednobarevnou menšinovou vládu ANO rozhodně nepodpoří | ODS

  Občanští demokraté menšinovou vládu hnutí ANO nepodpoří, prohlásil šéf ODS Petr Fiala. „Jmenování Andreje Babiše premiérem ČR bez jasně deklarované většiny v parlamentu je završením jeho mocenského paktu s Milošem Zemanem. ODS jednobarevnou menšinovou vládu ANO nepodpoří," řekl Fiala.  

  Jmenování Babiše premiérem ČR bez jasně deklarované většiny v parlamentu je završením jeho mocenského paktu s Milošem Zemanem, říká Petr Fiala.
   

   

  Jeho strana je však podle něj v Poslanecké sněmovně ochotna jednat o podpoře zákonů, které jsou v souladu s programem ODS. „Obdobné jednání však očekáváme při podpoře našich návrhů zákonů. V následujících dnech a týdnech se dozvíme, zda dosavadní hlasovací koalice v Poslanecké sněmovně se stane i tichou vládní většinou - zda bude vládnout menšinová vláda ANO s podporou komunistů a SPD, nebo vláda žádnou podporu mít nebude a budeme vlastně zase na začátku," dodal předseda ODS Petr Fiala.

   

  O možné podpoře své menšinové vlády chce Babiš jednat v týdnu od 18. prosince postupně se všemi sněmovními stranami podle jejich výsledku ve volbách. Toleranci vládě zvažují zatím jen komunisté. Pro hnutí SPD Tomia Okamury, se kterým ANO také ve Sněmovně dosud kooperuje při obsazování funkcí, je podle Okamury zajímavá jen přímá účast ve vládě, ne tolerance menšinového kabinetu. A ostatních šest stran nechce mít s Babišem ve vládě nic společného.

   

  pop | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...