Úterý 14. srpna 2018
svátek má Alan, zítra Hana

  commercial phenolic lockers shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer toilet partitions See more top rated sleeping bags reviews: listoutdoor.com

  JMENOVÁNÍ NOVÉHO PREMIÉRA

  Zeman varoval Babiše před novináři, trpaslíky a blesky!

  06.12.2017 13:45 / politika google+ twitter facebook

  Andrej Babiš se stal 12. premiérem v historii České republiky. Prezident mu doporučil nevšímat si nenávistných komentářů. Babiš slíbil tvrdou práci. Vzájemně si oba rozumí, přesto mají rozdílný náhled na rozpočet.

  Andrej Babiš a Miloš Zeman lupa
  Andrej Babiš a Miloš Zeman si padli do noty | Česká televize

  Prezident Miloš Zeman jmenoval předsedu hnutí ANO Andreje Babiše premiérem. "Do vysokých stromů bije blesk, tak byste si měl obstarat nějaké nové uzemnění," řekl novému premiérovi prezident a varoval ho před novináři. "Média vedou kampaň proti lidem, kteří jsou úspěšní. Doporučuji vám si jich nevšímat," řekl Zeman. "Nezlobte se na trpaslíky, že vám okopávají kotníky. Oni výš nedosáhnou,“ dodal.  

  Zemanovi se Babiš hodí i kvůli prezidentským volbám
   

  Babiš prezidentovi poděkoval a slíbil, že jeho vláda bude usilovat o to, aby se občané měli lépe. "Česká republika si zaslouží vrátit se na špičku Evropy," řekl nový premiér. Chce, aby Česko bylo aktivnější v Evropské unii, a to i vzhledem k migrační krizi. "Nechceme jen kritizovat, chceme navrhovat," zmínil.

   

  Na Úřad vlády zamíří Babiš až v den jednání celého kabinetu, kdy se poprvé sejde i vláda k prvnímu jednání. Po jmenování své vlády chce Babiš jednat s politickými stranami o tom, zda jeho kabinet podpoří. V budoucnu se setká s prezidentem i nad kotroverzním rozpočtem. Miloš Zeman totiž zmínil, že navrhovaný rozpočet je populistický a chce s Babišem projít zejména investice. 

   

  Politologové upozorňují, že mnozí vysoce postavení politici nesprávně označují nového premiéra za stíhaného. "Nesprávné vyjadřování a náznaky, že naše justice nepracuje správně, či že je dokonce premiér trestanec, způsobují falešný dojem a mohou mít negativní dopad na celou Českou republiku v zahraničí," vysvětlil politolog Kamil Švec.

  redakce | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...