Pátek 17. srpna 2018
svátek má Petra, zítra Helena

  commercial phenolic lockers shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer toilet partitions See more top rated sleeping bags reviews: listoutdoor.com

  DUBLINSKÝ SYSTÉM

  Zdechovský: Václav Klaus bude letos chodit s Mikulášem místo čerta

  06.12.2017 12:00 / politika google+ twitter facebook

  Europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL) se pustil do Václava Klause mladšího kvůli tomu, že Klaus prohlásil, že europoslanci schválili reformu tzv. Dublinského systému. To ale prý rozhodně není pravda.

  Zdechovský Tomáš lupa
  Tomáš Zdechovský se pustil do kritiky Václava Klause mladšího | Archiv

  Letošní průvod sv. Mikuláše a anděla zřejmě doplní Václav Klaus mladší, který vás nejdříve pořádně seřve a pak vystraší. Začne Bruselem, pak migranty a následovat bude Dublinem, který údajně přijal Evropský parlament... Takto situaci s nadsázkou zhodnotil Tomáš Zdechovský. "Václav Klaus mladší se rozčiluje ve svém článku Fotbálek ve Sněmovně, MeToo a Dublin publikovaném na Novinky.cz, že europoslanci schválili reformu tzv. Dublinského systému. Neschválili. Ale co na tom. Prostě se to plácne a další fake news je opět na světě, ale Václav Klaus si se zdroji nikdy hlavu nelámal," poznamenal Zdechovský.  

  Přestávám se bát Czexitu a údajného diktátu z Bruselu, ale toho, aby někdo v České republice chtěl zůstat, prohlásil Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL).
   

   

  Podle Zdechovského se ale od Václava Klause mladšího dozvíme i další věci, pronesl například tato slova: "Bude to znamenat definitivní ukončení suverenity členských zemí EU. Státy přestanou mít sebemenší právo rozhodovat o tom, kdo bude žít na jejich území." Jenže to je prý další nesmysl, je přesvědčen Zdechovský. "V tomto se pan Klaus šeredně plete a jeho výrok svědčí o naprosté neznalosti rozhodovacího procesu uvnitř EU. Klaus tvrdí, že jsme schválili reformu tzv. Dublinského systému. Pravda je ale ta, že Evropský parlament nehlasoval o reformě tzv. Dublinského systému, takže ji nemohl schválit. Ve Štrasburku jsme hlasovali pouze o mandátu pro poslankyni Cecilii Wikström k vyjednávání v trialogu, který může trvat i několik let. A ten ještě ukázal, že třetina poslanců napříč státy s jejím mandátem nesouhlasí," doplnil europoslanec.

   

  Celý problém zmíněného článku vidí Zdechovský v tom, že  Klaus, stejně jako již dříve Okamura a Mach, vůbec neví, o čem politici v Bruselu hlasovali a snaží se opětovně předkládat hlasování o návrzích jako závěrečný souhlas. "Nic takového zatím schváleno není a nejedná se tedy o hotovou věc. K návrhu proběhne trialog mezi Komisí a Radou, které ho určitě změní. Podle Václava Klause cituji: ,Česká vláda nereaguje, parlament se ustavuje, prezidenta čeká volební kampaň. Reakce České republiky nulová.´ A na co by všichni reagovali? Dva roky něco vyjednávali s Komisí a shodli se na návrhu, který chce levicově orientovaná Wilkström změnit a oni se jí při trialogu zřejmě vysmějí a shodnou se na původním návrhu? Pořád je to jen v prvním čtení...," prohlásil Zdechovský.

   

  Ale samozřejmě prý bude záležet na tom, kdo nás bude v tom Bruselu zastupovat. "Zda náš ministr vnitra bude mluvit anglicky na úrovni, aby mu tam rozuměli. A nebude nás tam na důležitých jednáních zastupovat Radek ,Mikrovlnka´ Koten, pro kterého s takovou zálibou Václav Klaus hlasoval. Po těchto hlasováních občanského demokrata Klause pro ,experty´ z SPD se přestávám bát Czexitu a údajného diktátu z Bruselu, ale toho, aby někdo v České republice chtěl zůstat. Reforma Dublinu v podobě odhlasované ve výboru LIBE neprojde už kvůli nesouhlasu Česka, Maďarska a dalších východních států. Nicméně experti z ,demokratické´ SPD nás tu díky Klausovi budou čtyři roky strašit a poškozovat české národní zájmy v zahraničí. A za to patří už nyní Václavu Klausovi obrovský dík," dodal ironicky Zdechovský.

  pop | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...