Úterý 14. srpna 2018
svátek má Alan, zítra Hana

  commercial phenolic lockers shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer toilet partitions See more top rated sleeping bags reviews: listoutdoor.com

  HORÁČKOVA VÝZVA ROZVÍŘILA DEBATU

  Komunista se za bití odpůrců socialismu nestydí!

  06.12.2017 10:00 / politika google+ twitter facebook

  Komunisté trvají na tom, že jejich poslanec Zdeněk Ondráček, který před listopadem 1989 jako policista brutálně zasahoval proti demonstrantům, má vést komisi pro dohled nad činností Generální inspekce bezpečnostních sborů. Poslanci ANO sice hodinu zpovídali Ondráčka a přáli by si ho vyměnit, ale zatím nevědí, jak budou hlasovat.

  Zdeněk Ondráček lupa
  Zdeněk Ondráček byl elitním policistou | KSČM

  Obuškem jsem bil i mladou dívku, chlubil se ještě nedávno komunistický poslanec Zdeněk Ondráček, který před listopadem 1989 působil jako člen Pohotovostního pluku. Právě z tohoto důvodu ho většina demokraticky smýšlejících politiků nechce postavit do čela komise pro kontrolu Generální inspekce bezpečnostních sborů. Na tento závažný problém upozornil prezidentský kandidát Michal Horáček - o jeho výzvě k odstoupení Ondráčka jsme psali zde. 

  ODS upozornila na nevhodnost Ondráčka už před několika dny a přesto hnutí ANO nijak situaci neřešilo.
   

  Horáčkovu výzvu, aby Ondráček nebyl v čele komise pro kontrolu GIBS, přijal Andrej Babiš a souhlasili s ní i další politici. "Nemyslím, že by v čele takové komise měl zasednout člověk jako pan Ondráček. Když komunisté řekli, že ho v čele komise chtějí, uvidíme, jak opravdové bylo rozhořčení hnutí ANO, jestli to náhodou nevěděli už dopředu,“ uvedl předseda Pirátů Ivan Bartoš.

   

  „Nepodpoříme člověka, který s pendrekem v ruce bil demonstranty,“ prohlásil předseda poslaneckého klubu KDU-ČSL Jan Bartošek. Ondráčka nepodpoří ani sociální demokraté a ODS. „Není možné, aby v čele takové komise stál člověk s minulostí, kdy mlátil demonstranty během Palachova týdne v roce 1989,“ podtrhnul Zbyněk Stanjura. Zdůraznil také, že na tuto okolnost upozorňovala ODS již dávno. "Faltýnek mohl dávno zasáhnout, ale nic neudělal," dodal Stanjura.

   

  "Nenecháme si od nikoho nic diktovat," vzkázal postoj komunistů Jiří Dolejš. „Naše strana trvá na jediné nominaci, na panu Ondráčkovi, především kvůli jeho odbornosti,“ dodala jeho spolustranická kolegyně Hana Aulická Jírovcová. 

   

  Poslanec Zdeněk Ondráček v minulosti působil jako elitní policista. Má dokonce i bezpečnostní prověrku na stupeň přísně tajné a pracoval jako vyšetřovatel Útvaru odhalování korupce a finanční kriminality. GIBS má ale občany chránit před nesprávným konáním policistů. Má také sloužit pro kontrolu bezpečnostních složek, aby se nedopouštěly zvůle na občanech. 

   

  Podle komentátora Českého rozhlasu je ale jednoznačně pro vedení komise nevhodný. "Poslanec Ondráček by tedy klidně mohl být v komisi kontrolující zlepšování podmínek policistů. Mohl by dohlížet na novou policejní techniku, kterou zná z praxe. Ale zdá se jako člověk, který by měl spíše pochopení pro bývalé kolegy než pro občany, kteří by třeba mohli trpět policejní zvůlí. A je otázka, jak by se díval na aktivity GIBS vyšetřující případný příklon kolegů policistů k temné straně společenské síly," okomentoval pro iROZHLAS Plus Thomas Kulidakis.

  redakce | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...