Úterý 14. srpna 2018
svátek má Alan, zítra Hana

  commercial phenolic lockers shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer toilet partitions See more top rated sleeping bags reviews: listoutdoor.com

  DO EVROPY!

  Sobotka radí Babišovi, ale spíše ho tím štve

  05.12.2017 16:00 / politika google+ twitter facebook

  Na migrační krizi a čerpání fondů by se měl podle Sobotky zaměřit nový premiér Babiš. Ten je ale na odcházejícího Sobotku naštvaný. Politologové jsou přesvědčení, že Andreje Babiše bude v zahraničí a v Evropské unii hodně slyšet.

  Sobotka Babiš lupa
  Sobotka dnes končí, Babiš zítra začíná | ČT

  Nového premiéra jmenuje prezident Miloš Zeman ve středu. Andrej Babiš (ANO) ale zatím nebude mít plné pravomoce. Ty získá až o týden později se jmenováním všech ministrů. Podle odcházejícího premiéra Bohuslava Sobotky (ČSSD) musí jeho nástupce okamžitě řešit hlavně evropská témata – migrační krizi nebo čerpání fondů.  

  Andrej Babiš chce být velmi aktivní na půdě Evropské unie
   

  Podle Sobotky musí vláda okamžitě řešit hlavně zahraniční politiku. „Teď se vyjednává nový evropský rozpočet a bude záležet na tom, jak bude vypadat po odchodu Velké Británie. To ovlivní financování investic v České republice z evropských fondů,“ uvedl Sobotka. Do Evropy nás nasměroval ještě v poslední dny své vlády, což pořádně rozčílilo nejen Andreje Babiše. Jak nás Sobotka přiblížil euru jsme psali zde.

   

  Doporučeními Bohuslava Sobotky by se prý měl řídit hlavně Martin Stropnický (ANO), který bude mít zahraniční politiku na starost. „Je to člověk, který má obrovské zkušenosti v zahraniční politice. I za první vlády chtěl být ministr zahraničí, ale tím, že to chtěla ČSSD, tak to neměl,“ podtrhnul Babiš, který stále hledá podporu pro vládu.

   

  S novými ministry se v nejbližších dnech setká prezident Miloš Zeman, který chce znát jejich plány. Věří, že to budou skuteční odborníci, přestože zatím o jejich schopnostech přesvědčený není.

  redakce | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...