Pondělí 28. května 2018
svátek má Vilém, zítra Maxmilián a Maxim

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  ENERGETICKÁ PRAVIDLA EU

  Tošenovský: Nová energetická pravidla EU nás mohou stát biliony

  05.12.2017 12:00 / politika google+ twitter facebook

  Výbor pro průmysl, výzkum a energetiku (ITRE) Evropského parlamentu pomocí těsné většiny hlasů socialistů a zelených odhlasoval závazný cíl 40 % pro energetickou účinnost na období 2021 - 2030. Podle člena výboru Evžena Tošenovského (ODS) může mít takový cíl na českou ekonomiku dopad v řádu bilionů korun.

  Tošenovský lupa
  Nová energetická pravidla EU mohou mít na ekonomiku ČR hodně negativní dopad, říká Evžen Tošenovský. | ODS

  Na tahu je nyní Evropská rada. Tošenovský proto vyzývá budoucího ministra průmyslu, aby začal neprodleně jednat, včetně osobní přítomnosti v Bruselu.  

  Na nová energetická pravidla EU nejvíce doplatí lidé při konečném vyúčtování elektřiny a tepla, varuje Evžen Tošenovský.
   

   

  „Takto dramatický zásah do energetického a teplárenského trhu si vyžádá miliardové investice (některé studie hovoří až o 2,5 bilionu Kč do roku 2030) nejen ze strany občanů a podniků, ale i státního rozpočtu. Nejvíc na to však doplatí samotní občané při konečném vyúčtování elektřiny a tepla,“ řekl Evžen Tošenovský.

   

  Každý cíl musí mít podle Tošenovského ekonomicky zdůvodnitelné náklady. „A to zde naprosto postrádám. Až se vyčerpá ekonomický potenciál úspor, budeme nuceni k investicím, které jsou sice technicky možné, nicméně úplně zbytečné. Už jen samotné sledování naplňování cíle energetické účinnosti bude pro Českou republiku ohromnou administrativní zátěží a bude klást nesmírné nároky na statistická data, která se doposud nezveřejňovala,“ doplnil Evžen Tošenovský.

  pop | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...