Čtvrtek 16. srpna 2018
svátek má Jáchym, zítra Petra

  commercial phenolic lockers shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer toilet partitions See more top rated sleeping bags reviews: listoutdoor.com

  ENERGETICKÁ PRAVIDLA EU

  Tošenovský: Nová energetická pravidla EU nás mohou stát biliony

  05.12.2017 12:00 / politika google+ twitter facebook

  Výbor pro průmysl, výzkum a energetiku (ITRE) Evropského parlamentu pomocí těsné většiny hlasů socialistů a zelených odhlasoval závazný cíl 40 % pro energetickou účinnost na období 2021 - 2030. Podle člena výboru Evžena Tošenovského (ODS) může mít takový cíl na českou ekonomiku dopad v řádu bilionů korun.

  Tošenovský lupa
  Nová energetická pravidla EU mohou mít na ekonomiku ČR hodně negativní dopad, říká Evžen Tošenovský. | ODS

  Na tahu je nyní Evropská rada. Tošenovský proto vyzývá budoucího ministra průmyslu, aby začal neprodleně jednat, včetně osobní přítomnosti v Bruselu.  

  Na nová energetická pravidla EU nejvíce doplatí lidé při konečném vyúčtování elektřiny a tepla, varuje Evžen Tošenovský.
   

   

  „Takto dramatický zásah do energetického a teplárenského trhu si vyžádá miliardové investice (některé studie hovoří až o 2,5 bilionu Kč do roku 2030) nejen ze strany občanů a podniků, ale i státního rozpočtu. Nejvíc na to však doplatí samotní občané při konečném vyúčtování elektřiny a tepla,“ řekl Evžen Tošenovský.

   

  Každý cíl musí mít podle Tošenovského ekonomicky zdůvodnitelné náklady. „A to zde naprosto postrádám. Až se vyčerpá ekonomický potenciál úspor, budeme nuceni k investicím, které jsou sice technicky možné, nicméně úplně zbytečné. Už jen samotné sledování naplňování cíle energetické účinnosti bude pro Českou republiku ohromnou administrativní zátěží a bude klást nesmírné nároky na statistická data, která se doposud nezveřejňovala,“ doplnil Evžen Tošenovský.

  pop | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...