Pondělí 23. července 2018
svátek má Libor, zítra Kristýna

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  DOPIS BABIŠOVI

  Komunista Ondráček by neměl vést sněmovní komisi GIBS, říká Horáček

  04.12.2017 13:13 / politika google+ twitter facebook

  Komunista Zdeněk Ondráček, který před listopadem 1989 jako policista zasahoval proti demonstrantům proti komunistickému režimu, by podle šéfa hnutí ANO Andreje Babiše neměl být v čele parlamentní komise pro dohled na Generální inspekci bezpečnostních sborů. Babiš požádal komunisty o změnu nominace.

  Michal Horáček. lupa
  Michal Horáček upozornil na brutální praktiky komunisty Ondráčka | web M.Horáčka

  Na výzvu prezidentského kandidáta Michala Horáčka kladně reagoval budoucí premiér Andrej Babiš. „Byl to právě pan Ondráček, který v roce 1989 coby člen pohotovostního pluku zasahoval brutálním způsobem proti občanům na Václavském náměstí během Palachova týdne. Stal se tak přímým aktérem represí, uplatňovaných v zájmu totalitní moci a okupantů naší vlasti,“ napsal Horáček Babišovi a také ostatním prezidentským kandidátům.  

  Zdeněk Ondráček brutálně zasahoval proti bezbranným lidem.
   

  Prosím Vás, abyste spolu se svými stranickými kolegy svůj vliv uplatnil a zvolení pana Ondráčka do uvedené funkce nedopustil. Znamenalo by to popření ideálů, na nichž svůj dnes svobodný stát budujeme,“ vyzval Horáček. "A jak říkal už první československý prezident Tomáš Masaryk, státy se udržují idejemi, na nichž byly založeny. Věřím tedy, že zohledníte nejen krátkodobé politické zisky, ale i morální rozměr celé záležitosti, jehož respektování nám všem přinese zisk dlouhodobý," dodal v dopise. Andrej Babiš pojal jeho upozornění za správné a od komunistů žádá změnu v nominaci.

   

  "Veškerá povolební vyjednávání v rámci Poslanecké sněmovny vede předseda poslaneckého klubu ANO Jaroslav Faltýnek, který uzavřel dohodu o rozdělení postů pro jednotlivé strany. Konkrétní jména ale součástí dohody nebyla," vysvětlil Babiš. S Horáčkem ale souhlasí. Proto vyzval Faltýnka, aby se sešel s KSČM a požádal ji, ať zváží nominaci jiného zástupce do čela komise pro kontrolu GIBS.

   

   

  redakce | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...