Čtvrtek 16. srpna 2018
svátek má Jáchym, zítra Petra

  commercial phenolic lockers shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer toilet partitions See more top rated sleeping bags reviews: listoutdoor.com

  NOVÝ MINISTR

  Zdravotnictví povede zpívající právník

  04.12.2017 11:00 / politika google+ twitter facebook

  Ministrem zdravotnictví v budoucí vládě má být poslanec Adam Vojtěch (ANO), který se proslavil v soutěži Česko hledá SuperStar.

  Adam Vojtěch lupa
  Adam Vojtěch chce větší transparentnost | iRozhlas

  Jedenatřicetiletý Vojtěch je Babišovým poradcem pro zdravotnictví a působí také jako člen správní rady Všeobecné zdravotní pojišťovny.  Pracoval také jako právník, ale veřejnost ho zná zejména coby zpěváka, který vystoupil v talentové pěvecké soutěži Česko hledá SuperStar.  

  Babiš není žádný despota, nechá se i přesvědčit, říká Vojtěch.
   

  Adam Vojtěch není lékař, přesto věří, že povede resort zdravotnictví dobře. "Je to spíše o systému, právní stránce, finančních tocích a o ekonomice zdravotnictví jako takové," uvedl v rozhovoru pro iROZHLAS.cz. "Na zdravotnictví se dívám skutečně komplexně jako na systémovou otázku, nikoli pouze na tu medicínskou," dodal. 

   

  Adam Vojtěch se chce zaměřit především na zvýšení příjmů do zdravotnictví a transparentnost systému. "To znamená zveřejňovat data o hospodaření nemocnic," vysvětlil nový ministr. Rád by také měřil kvalitu péče. Nemocnicím, které poskytují kvalitnější péči, by pak mělo jít více peněz.

   

  V rozhovoru pro iROZHLAS.cz také naznačil, jaký má vztah k Andreji Babišovi. "Jsem mu samozřejmě vděčný za příležitost, kterou mi dal, ale nemohu říct, že bych se mu bál oponovat. Někdy se o panu Babišovi v médiích tvrdí, že je despota a má autoritářské sklony, což já nemůžu ze své praxe vůbec potvrdit. Ano, má svůj názor, je tvrdý šéf, ale dokáže se nakonec nechat přesvědčit, pokud má člověk argumenty," popsal Adam Vojtěch.

   

   

  redakce | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...