Sobota 21. července 2018
svátek má Vítězslav, zítra Magdaléna

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  PREZIDENTSKÁ KRITIKA

  Drahoš šíří konspirační teorie, říká Zeman

  02.12.2017 18:00 / politika google+ twitter facebook

  Miloš Zeman kritizoval vyjádření prezidentského kandidáta Jiřího Drahoše, který vyjádřil obavu z ovlivňování voleb ze strany zahraničních tajných služeb. Drahoš podle Zemana šíří konspirační teorie jako zoufalý pokus na sebe upozornit.

  Drahoš, Zeman lupa
  Jiří Drahoš to od Miloše Zemana pořádně schytal. | Archiv

  Jako zoufalý pokus upozornit na sebe označil Miloš Zeman vyjádření Jiřího Drahoše. „Nerad bych se v březnu příštího roku dozvěděl, že naše tajné služby a příslušné orgány konstatují, že i u nás došlo k ovlivnění demokratičnosti voleb zahraničními tajnými službami,“ prohlásil Drahoš.  

  Drahoš se chová jako Clintonová, prohlásil Zeman.
   

  Podle současného prezidenta disponuje Jiří Drahoš vlastní tajnou službou, nebo se na sebe snaží upozornit šířením konspirací. „Považuji to za urážku občanů,“ řekl Zeman. "To by znamenalo, že jsou nesvéprávní. Člověk by snad neměl považovat občany za nesvéprávné," dodal.

   

  "Ujistil jsem pana Drahoše, že vláda bere tato rizika vážně. Stát musí zajistit, aby prezidentské volby měly demokratický průběh a uskutečnily se plně v souladu s Ústavou a platnými zákony. Odpovědné instituce státu tomu věnují svou pozornost a věřím, že stejně bude postupovat i nastupující vláda," uvedl premiér Bohuslav Sobotka.

   

  Bezpečnostní informační služba Drahošovo vyjádření naprosto shodila. Civilní kontrarozvědka předtím potvrdila, že nemá závažné informace o tom, že by cizí zpravodajské služby nezákonně ovlivňovaly volby.

   

  "Vědecký mozek Drahošova formátu samozřejmě ví, že ovlivňování voleb zde bylo vždy a jeho možnosti s nástupem nových technologiíjen stoupají. Stejně ví, že americké, německé či francouzské tajné služby zatím nedokázaly nikoho chytit za ruku a říci: tohle je agent X, pracuje pro mocnost Y," napsal komentátor webu Lidovky.cz Martin Zvěřina s tím, že Drahošovy obavy se tak zdají být minimálně směšné. Jako kandidát na prezidenta vyslovil obvinění bez důkazů. A Zeman ho za to nešetrně zkritizoval.

  redakce | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...