Pondělí 23. července 2018
svátek má Libor, zítra Kristýna

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  POSPÍŠIL MÁ JASNO

  Hnutí ANO a TOP 09 se nesnesou - a nikdy se to nezmění!

  03.12.2017 11:30 / politika google+ twitter facebook

  TOP 09 by se s hnutím ANO nekamarádilo ani v případě, že by Andrej Babiš odešel, tvrdí Jiří Pospíšil. Přesto, že by se mohli shodnout minimálně v úsilí více se propojit s Evropou. To naopak vadí Okamurovi.

  Pospíšil Jiří lupa
  Jiří Pospíšil nemá rád celé ANO | TOP 09

  Zatímco většině politických stran vadí Andrej Babiš a proti hnutí ANO víceméně nic nemají, pro TOP 09 je ANO nepřijatelné i bez Babiše. "ANO je klub nadšených sympatizantů Andreje Babiše a my s oligarchou vládnout nechceme. ANO bez Babiše neexistuje," je přesvědčený europoslanec a nový předseda TOP 09 Jiří Pospíšil. "ANO vnímáme jako nedemokratickou strukturu. Nemyslíme si, že vládlo dobře. Zavedlo mnoho věcí, které omezují svobodu občanů, jako třeba EET. Za sebe mohu mluvit hlavně o resortu spravedlnosti v čele s ministrem Pelikánem. A tam se za čtyři roky nic pořádného neudělalo a neprosadilo," uvedl Pospíšil pro Deník.  

  Nový šéf TOP 09 se chce zaměřit na spravedlnost. Jeho proevropské myšlení není všem po chuti.
   

  Právě resort spravedlnosti je pro něj zásadní. "Dávno se měl přijmout nový zákon o státním zastupitelství. Jeho návrh jsem vypracoval ještě jako ministr spravedlnosti, a to už je pár let," připoměl. "Leží v šuplíku a žádný ministr, který přišel po mně, neměl buď politickou vůli, nebo odvahu ho prosadit. Jako předseda jedné z parlamentních stran budu ve svém osobním politickém programu více zdůrazňovat potřebu tohoto zákona. Beru jako své jisté životní poslání, aby Česká republika byla a zůstala právním státem. Jednou z podmínek je nezávislé státní zastupitelství," vysvětlil pro Deník.

   

  Hnutí ANO má spíše, než k samotné TOP 09, averzi pouze k Miroslavu Kalouskovi. "Je velkým neštěstím pro naši zemi, že symbol korupce - pan Kalousek - je znovu ve Sněmovně," zopakoval Andrej Babiš.

   

  Přes vzájemné antipatie je přitom hnutí ANO v nejvíce proevropské frakci Evropského parlamentu a stejně jako TOP 09 je silně proevropské. Na to dokonce upozorňují i další strany, včetně SPD, která se naopak vlivu Evropské unie obává. "Volba nového předsedy TOP 09 Jiřího Pospíšila je doprovázena jeho jasným vyjádřením nadřazujícím zájmy Evropské unie nad zájmy České republiky. TOP 09 se jasně přihlásila k destrukci suverenity země. Každému je nyní zřejmé, kdo kde stojí a co kdo hájí," zdůrazňuje Tomio Okamura.

   

  Podle něho prožíváme zásadní politický střet o budoucnost této země. "Tento střet je nekompromisní a buď obhájíme suverenitu naší republiky, nebo se definitivně staneme administrativní jednotkou multikulturního superstátu Evropské unie řízenou z Bruselu," varuje Okamura.

  redakce | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...