Pondělí 23. července 2018
svátek má Libor, zítra Kristýna

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  ODVÁŽNÉ TVRZENÍ

  Babiš je jako Baťa, zaznělo v diskuzi

  04.12.2017 01:00 / politika google+ twitter facebook

  Málokdo vyvolává tolik nevraživosti jako Andrej Babiš. Přesto má stále mnoho obdivovatelů a další získal poté, co se přirovnal k Janu Antonínu Baťovi. Nemálo lidí tím ale skutečně naštval. Nyní se chystá předvést, jak se maká.

  Babiš s Monikou Babišovou. lupa
  Mnozí občané Babišovi fandí, přestože mu hrozí trestní stíhání | Showpix

  Andrej Babiš se úřadu naplno ujme 13. prosince. "S menšinovou vládou hodlá předvést, jak se ve firmě maká a bude to mazec," uvedl ministr Richard Brabec (ANO). Podle politologů bude Babiš chtít urychlit jednání tak, aby se drobné záležitosti řešily pomocí vyhlášek a nařízení.  

  Babiš se k Baťovi přirovnává již řadu let. Pithart s tím jednoznačně nesouhlasí.
   

  Se jmenováním vlády velmi spěchá. "Rád bych stihl summit Evropské unie k migraci, na kterém bych aktivně prosazoval zájmy České republiky a navrhoval řešení uprchlické krize," vysvětlil budoucí premiér, který by mohl být v Bruselu hodně vidět. 

   

  Zatímco Andrej Babiš čelí od politiků a často i novinářů tvrdé kritice, lidé si ho oblíbili a dokonce ho přirovnávají k Tomáši Baťovi. "Je až neuvěřitelné jak jsou lidé hloupí. Stará garda politiků a jejich mafie včetně médií a policie útočí a pomlouvá Babiše a ANO a v podstatě se neštítí ničeho," napsal v diskuzi na webu Aktuálně.cz František Martínek. "V každé vládě co tu byla, byli boháči, majitelé firem či majitelé médií a nikdy to nikomu nevadilo. Najednou to lidem ale vadí a je to důkaz vyvolané závisti a rasismu těmi demokratickými stranami novináři a všeobecně v médiích taky označované. Třeba takový Topolánek, Ráth, Paroubek a další, ti všichni měli a mají firmy či jsou v nich zapojeni a vládli nám a nikdo nic nenamítal," jeho názor podpořili také další diskutující. A několik "lajků" získalo i srovnání Babiše s Baťou. "Baťa byl podnikatel a magnát a ovládal toho hodně. Měl firmy i v zahraničí a všichni jej obdivují, právě ti demokraté, proč? Protože byl úspěšný a ukázal jak by se to mělo dělat, ale Babiš je taky úspěšný, má firmy v zahraničí, je jeden z mála, co daní u nás, klidně jej můžeme porovnat s Baťou," dodal Martínek.

   

  Předseda hnutí ANO Andrej Babiš přitom sám říká, že se ve své vizi budoucího fungování České republiky inspiroval Janem Antonínem Baťou. Představuje si mimo jiné vysokorychlostní železnice a dálnice, méně poslanců i přímou volbu starostů.

   

  "Lidé si ho možná pletou s Baťou. Baťa byl ale tvůrce, stavitel, budovatel," porovnal historik a bývalý politik Petr Pithart. "Babiš byl spíš dravec, který skupoval, číhal na oslabený kus ve stádu. To není budovatel. Pozor, abychom si to nepletli," zdůraznil Pithart.

   

  A souhlasí s ním i mnozí komentátoři. "Babiš jako podnikatel či v jeho případě spíše podnikavec ani v nejmenším nedosahuje formátu Tomáše Bati nebo Františka Čuby," oponuje Miroslav Pořízek na webu Vaševěc.cz. "Nevybudoval prosperující firmu na zelené louce, ani se neproslavil svým skutečným umem a kvalitními výrobky daleko za hranicemi země. Babišova prosperita vychází především z dobrých styků v bankovním sektoru a v ovládnutí důležitých orgánů veřejné správy," domnívá se.

  redakce | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...