Středa 15. srpna 2018
svátek má Hana, zítra Jáchym

  commercial phenolic lockers shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer toilet partitions See more top rated sleeping bags reviews: listoutdoor.com

  ÚSPORNÝ NÁVRH

  Piráti hrrr na ně! Další snaha vzít papalášům peníze!

  03.12.2017 02:02 / politika google+ twitter facebook

  Méně místopředsedů navrhují Piráti. Vadí jim, že výbory mají příliš početné vedení. Pokud by plošný návrh na snížení počtu místopředsedů prošel, státní kasa by v jednom volebním období ušetřila přes 25 milionů korun.

  Mikuláš Ferjenčík. lupa
  Mikuláš Ferjenčík působí na politické scéně již řadu let. | Pirátská strana web

  Snížení počtu místopředsedů sněmovních výborů navrhují Piráti. Ve Sněmovně fungovalo v předchozím období 18 výborů, které měly dohromady 95 místopředsedů, tedy až 7 místopředsedů na jeden výbor. Stejný počet se navrhuje i v tomto volebním období. Piráti chtějí počet těchto postů snížit o více než třetinu.  

  Sněmovní výbor má více místopředsedů než Sněmovna jako celek.
   

  „Rozhodli jsme se s ostatními stranami zahájit diskuzi o snížení počtu místopředsedů klubů. Současný počet je z našeho pohledu nadsazený. V menších výborech do dvaceti členů navrhujeme tři místopředsedy, u výborů s více než dvaceti členy navrhujeme čtyři místopředsedy. To by nyní znamenalo celkem šedesát jedna místopředsedů výborů. Tedy o třetinu méně oproti předchozímu stavu,“ vyčíslil předseda klubu Pirátů Jakub Michálek.


  Příkladem snahy Pirátů o snížení počtu místopředsedů sněmovních výborů je také jeho schválený návrh, aby v Mandátovém a imunitním výboru došlo ke snížení počtu místopředsedů na čtyři, oproti původně navrhovaným pěti. “Jenom tímto návrhem jsme ve výboru ušetřili zhruba sedm set čtyřicet tisíc korun ze státního rozpočtu za jedno volební období,” uvádí Michálek.


  S podobným návrhem naopak neuspěl člen Rozpočtového výboru Mikuláš Ferjenčík, který navrhoval snížení z šesti místopředsednických postů na čtyři, respektive na pět. “Považuji za absurdní, že sněmovní výbor má více místopředsedů než Sněmovna jako celek,” dodává Ferjenčík. Ostatní politické strany se však do nějakého šetření nehrnou a musí si to prý pořádně rozmyslet.

  redakce | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...