Úterý 14. srpna 2018
svátek má Alan, zítra Hana

  commercial phenolic lockers shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer toilet partitions See more top rated sleeping bags reviews: listoutdoor.com

  PIRÁTSKÝ NÁVRH

  Piráti chtějí šetřit státní kasu. Některým politikům se to nelíbí!

  02.12.2017 14:00 / politika google+ twitter facebook

  Poslanci a senátoři mohou brát vysoký plat i náhrady i v době, kdy jsou nemocní. To by chtěli Piráti změnit. Navrhují také menší počty místopředsedů výborů. Takto by se mohly ušetřit statisíce korun. ODS či STAN jsou proti!

  Michálek lupa
  Pirát Michálek chce omezit poslanecké výhody. | Pirátská strana web

  Výrazně omezit paušalní a zúčtovatelné náhrady pro zákonodárce navrhuje předseda poslanců Pirátské strany Jakub Michálek. Podle deníku Právo chce také, aby pro poslance a senátory platila nemocenská jako pro ostatní obyvatele republiky.  

  Senátor Čuba už přes rok nepracuje a stále pobírá stotisícový plat z kapes daňových poplatníků!
    

  "Uvažuji o tom, že bychom předložili návrh zákona, který se podívá na poslanecké náhrady, jež jsou neadekvátní. Také si myslím, že poslanci by měli dostávat odměnu jen v návaznosti na dobu, kdy jsou v práci nebo kdy jsou řádně omluveni,“ řekl Právu Michálek. 

   

  Dodal, že když zákonodárce onemocní, měl by brát nemocenskou jako všichni ostatní pracující a ne plný plat jako nyní. Že jde o reálný problém, ukazuje případ senátora Františka Čuby, který dostával statisíce a přitom nebyl v Senátu více než rok. 

   

  Problém ale bude s prosazením návrhu. Podle citovaného deníku chce totiž o změnách jasně jednat jen hnutí ANO. ODS či STAN namítají, že země má důležitější a palčivější problémy. Komunisté zase jasný názor nemají.

  redakce | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...