Sobota 21. července 2018
svátek má Vítězslav, zítra Magdaléna

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  ROZHOŘČENÍ

  Babiš: Sobotka nás v den demise vlády nesmyslně posunul k euru

  30.11.2017 11:00 / politika google+ twitter facebook

  V den, kdy vláda Bohuslava Sobotky (ČSSD) podala demisi, ještě doslova na poslední chvíli projednala materiál o eurozóně. To Andreje Babiše (ANO) rozohnilo. Nechápe, jak mohl Sobotka tímto způsobem posunout Česko k euru, které je pro nás nyní nevýhodné.

  Babiš lupa
  Bohuslav Sobotka svou nečekanou aktivitou poslední den vládnutí Babiše pořádně naštval. | Archiv

  Podle Babiše šlo ze strany Sobotkovy vlády o hodně nesmyslný krok. "Tomuhle už fakt neuvěříte. Vláda Bohuslava Sobotky podává demisi, ale ještě ten poslední den bude na poslední chvíli projednávat materiál ČR o eurozóně, který tam podstrčil Úřad vlády. Poslední den. Ministři by si měli dát maximálně tak chlebíčky, skleničku sektu a navzájem si popřát. To je tak maximum, co mají v poslední den dělat. Místo toho se rozhodli, že nás už v podstatě bez mandátu nesmyslně posunou k euru," napsal Babiš na svém Facebooku.  

  Poslední den si dosluhující vláda měla dát chlebíčky a skleničku sektu, ne řešit materiál o eurozóně a zcela nesmyslně tak posouvat ČR k euru, říká Andrej Babiš.
   

   

  Už od léta se podle něj Sobotka snaží protlačit, aby vláda schválila, že vstoupíme do ERM 2. "To by pro naši zemi znamenalo pevné kurzy a to, že v podstatě v určitém horizontu vstoupíme do eurozóny a nejde s tím nic dělat. Což je fakt neuvěřitelné. Jak víte, euro nechceme. Kdyby pan Sobotka uměl aspoň jeden cizí jazyk, tak by možná zjistil, že i mnoho ministrů z eurozóny vám řekne, že eurozóna je úplně jiná dnes než třeba před devíti lety a že je logické, že chceme teď počkat, jak se euroskupina posune v příštím roce, který bude kritický," poznamenal Babiš.

   

  Šéf ANO připustil, že se chce účastnit diskuse a formovat pravidla. "Jsme ve velmi dobré ekonomické kondici, ale proč máme vstupovat někam, kde pravidla neplatí pro všechny stejně? Proč máme vstupovat do nějakého projektu, kde jsou i země, za jejichž dluhy musí ti úspěšnější ručit, nebo dokonce platit jejich dluhy? Podle mě pro nás prostě euro není aktuálně úplně výhodné. Dělat to z politických důvodů mi nedává smysl. Vliv v Evropské unii fakt neztratíme. Ten budeme ztrácet, když nebudeme aktivní, když nebudeme prosazovat svoje návrhy a když přestaneme hájit svoje zájmy," dodal Babiš.

  pop | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...