Pátek 20. července 2018
svátek má Ilja, zítra Vítězslav

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  KONEC SOBOTKOVY VLÁDY

  Hlavně nenápadně a nikoho nenaštvat - tak vládli Sobotkovi muži

  02.12.2017 02:02 / politika google+ twitter facebook

  Vláda premiéra Bohuslav Sobotky schválila svou demisi. Mandát bude vykonávat do jmenování Babišova kabinetu. Zeman neskrývá své antipatie k odcházejícímu premiérovi a měl by nové ministry jmenovat 13. prosince.

  Bohuslav Sobotka. lupa
  Nevýrazný politik bez názoru a sebereflexe, kritici Sobotku nešetří. | ČT

  Vláda Bohuslava Sobotky v demisi bude fungovat až do jmenování nové vlády. Ve středu 6. prosince se uskuteční poslední jednání dosluhujícího koaličního kabinetu. „Vzhledem k tomu, že Sobotka podal demisi, neměl by už říkat nic,“ uvedl Miloš Zeman, který s dosluhujícím premiérem rozhodně nemá vřelé vztahy. 

  Sobotka za uplynulá léta projevil nedostatek odvahy k ráznějším činům. Spíše jakoby politici hlavně chtěli mít klid. A tučné příjmy.
   

  "Kdyby někdo před krajskými volbami neporadil panu premiérovi Sobotkovi, že hnutí ANO je nepřítel a já ten největší, jsem přesvědčen, že jsme mohli spolu s ČSSD pokračovat dál," zmínil Andrej Babiš, který současně podtrhnul, že úspěchy vlády nejsou úspěchy ČSSD, ale zejména jsou to úspěchy hnutí ANO.  "Oni umí hlavně blábolit a ne makat," zopakoval.

   

  "Současná vláda je přitom teprve třetím kabinetem v historii České republiky, kterému se podařilo dokončit celý čtyřletý mandát," podtrhl mluvčí vlády Martin Ayrer. Předtím se to povedlo pouze první vládě Václava Klause, která zahájila činnost ještě za České a Slovenské federativní republiky. Dále pak vládě Miloše Zemana, jež své fungování opřela o takzvanou opoziční smlouvu s druhou nejsilnější stranou ve sněmovně – ODS.

   

  "Vládě Bohuslava Sobotky se za čtyři roky podařilo splnit většinu bodů ze svého programového prohlášení a dalších priorit. Byly to například nastartování a podpora ekonomického růstu, zvyšování platů a minimální mzdy, zrušení většiny regulačních poplatků ve zdravotnictví či zrušení druhého pilíře důchodového pojištění," vyjmenoval Ayrer. Prosadila mimo jiné zavedení EET a kontrolních hlášení, opakované navýšení důchodů nebo zákaz kouření v restauracích. 

   

  Mezi hlavní nedostatky odcházející vlády patří podle politologů její nijakost a zbytečné rozhazování financí. Výrazně také přitížila drobným podnikatelům. Právě oni musejí zachránit zvyšující se důchody či minimální mzdy. Na závěrečné tiskové konferenci Bohuslav Sobotka připomněl neschválený zákon o sociálním bydlení, vicepremiér Richard Brabec odpadovou legislativu a místopředseda vlády Pavel Bělobrádek chybějící metodiku hodnocení vědy na vysokých školách. Nová vláda tedy rozhodně má co řešit.

  redakce | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...