Úterý 14. srpna 2018
svátek má Alan, zítra Hana

  commercial phenolic lockers shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer toilet partitions See more top rated sleeping bags reviews: listoutdoor.com

  POVOLEBNÍ VYJEDNÁVÁNÍ

  Šarapatka: Pravicové strany marně pláčou nad rozlitým mlékem

  29.11.2017 11:00 / politika google+ twitter facebook

  Představitelé pravicových ministran a ODS se s krajní nelibostí dívají na to, jak si jak si ANO s KSČM a Okamurovým SPD rozdělují funkce ve Sněmovně. Sami ale spolupráci s ANO odmítli. Jedná se o další z „geniálních tahů“ a politického mistrovství Miroslava Kalouska, řekl ironicky nezařazený poslanec Milan Šarapatka.

  Šarapatka lupa
  Milan Šarapatka zkritizoval postoj ODS. | Archiv M. Šarapatky

  S nulovým potenciálem vlastní pidistrany dokázal Kalousek kolem sebe semknout blok dalších poražených z parlamentních voleb, včetně ODS, a postavit je proti vítězi těchto voleb, hnutí ANO, poznamenal Šarapatka.  

  Pokud bude ODS spolu s Kalouskem příští čtyři roky jen "bezzubě poštěkávat" z opozičních lavic, může se stát, že na ni v příštích volbách nezbude místo, řekl Milan Šarapatka.
   

   

  Ztrácí tím především ODS, která jako jediná z těchto stran měla reálnou šanci podílet se v příštím čtyřletém období na moci. Její předseda Petr Fiala se však opakovaně vymezil vůči ANO a jeho předsedovi Babišovi a několikrát také odmítl jednání o funkční většinové koalici. "Nelze se proto divit, že ANO hledala podporu pro svoji vládu jinde. Že ji našla u tak různorodých politických formací jako je KSČM a Okamurovo SPD je jiná věc, ale stejně tak jen a jen ,zásluha´ Fialovy zarputilosti. Politika je, jak známo, umění možného. A když ve volbách strana získá pouze třetinu hlasů v porovnání s jejich vítězem, tak není, podle mne, jaksi v pozici si stavět ultimativní požadavky," konstatoval Šarapatka.

   

  A nelze se proto ani divit, že Fiala hned nezískal podporu pro své zvolení na post místopředsedy Parlamentu. Předem se totiž nechal slyšet, že ani on ani nikdo z jeho spolustraníků nepodpoří do vedení Sněmovny kandidáty ANO, SPD a KSČM. A stejně tak se vyjádřil ve Dvaceti minutách Radiožurnálu Českého rozhlasu nově zvolený poslanec ODS Martin Kupka: "ODS nevidí důvod, proč by měla žádat o podporu SPD Tomia Okamury. Nežádali jsme je, nežádali jsme je na kolenou," prohlásil Kupka. Tak proč by pro Fialu nyní měli zvedat ruku právě poslanci těchto stran? "A pokud jej přece jen do vedení Sněmovny, právě díky hlasům z těchto stran, v rámci kulance a v zájmu poměrného zastoupení zvolí, bude to velmi vstřícné gesto, kterého by si měl předseda ODS Fiala považovat," doplnil Šarapatka ještě před tím, než byl Fiala nakonec místopředsedou Sněmovny za bouřlivého jednání zvolen.

   

  Jedenáct procent, které ODS ve volbách získala, je sice proti těm minulým pokrok, ale jinak, ve srovnání s historickými výsledky za Klause staršího, nic moc. "A pokud bude tato strana spolu s Kalouskem příští čtyři roky pouze ,bezzubě poštěkávat´ z opozičních lavic, může se také stát, že na ni v příštích volbách v Parlamentu nezbude místo," dodal Šarapatka.

  pop | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...