Úterý 14. srpna 2018
svátek má Alan, zítra Hana

  commercial phenolic lockers shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer toilet partitions See more top rated sleeping bags reviews: listoutdoor.com

  VOLBA FIALY MÍSTOPŘEDSEDOU

  Fiala si znepřátelil mnoho politiků!

  29.11.2017 01:01 / politika google+ twitter facebook

  Na třetí pokus byl zvolen místopředsedou Sněmovny lídr ODS Petr Fiala. V tajné volbě pro něj hlasovalo 116 ze 186 přítomných poslanců. Fiala následně poděkoval všem, kteří pro něj hlasovali, a zvlášť těm, kteří mu dali hlas při všech třech pokusech. Jeho volbě však opět předcházela bouřlivá diskuze.

  Fiala Petr lupa
  Petr Fiala je prý nevychovaný, tvrdí někteří poslanci. | ODS

  Neochota volit Petra Fialu pokračovala i při poslední volbě. Mnohým politikům vadilo, že Fiala nepřišel za hnutím ANO požádat o podporu a domluvit se na spolupráci. "Fiala nemá slušné vychování," zaznělo z mnoha úst. "Jednání poslaneckého klubu ANO o podpoře Fialovi bylo velmi bouřlivé," potvrdil předseda poslanců ANO Jaroslav Faltýnek. Přesto nakonec před volbou přislíbil Fialovi za svůj klub podporu.  

  Hnutí ANO a ODS mají mezi sebou mnoho zášti a nepřátelství. Vzájemně se osočují, že neumí slušně jednat!
   

  ODS si hnutí ANO znepřátelilo, ačkoliv původně mohly právě tyto dvě strany utvořit vládní koalici. "Když třeba skončila schůzka, na které nás ODS požádala prioritně o školský výbor pro svého Václava Klause mladšího, tak přesto, že jsme měli svého dobrého kandidáta na tuto funkci, jsme jim ustoupili. S tím oni odešli. Dvacet minut na to ODS v televizi říká, jak to ANO válcuje. Na to si člověk v politickém životě těžko zvykne, úplně asi nikdy. Já si na to ještě nezvykl," popsal pro Novinky.cz Radek Vondráček některé politické manýry. Petr Fiala naopak tvrdí, že problém je na straně ANO - psali jsme zde.

   

  Sympatie nemá Petr Fiala ani u klubu SPD, který ohlásil, že ho při volbě na místopředsedu Sněmovny nepodpoří. Důvodem je, že občanští demokraté minulý týden na oplátku nepodpořili Tomia Okamuru na místopředsedu Sněmovny. Šéf poslanců SPD Radim Fiala si následně stěžoval, že poslance SPD nikdo nepozval na schůzku, na které se řešil zasedací pořádek. Nakonec ale získalo SPD lepší pozice, než Piráti, kteří usednou v pravém rohu sálu.

   

  „Ukazuje se, že pevné spojenectví ANO, SPD a KSČM funguje i v takových detailech, jako je zasedací pořádek v Poslanecké sněmovně,” komentoval na Twitteru hlasování místopředseda lidovců Jan Bartošek.

  redakce | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...