Neděle 22. července 2018
svátek má Magdaléna, zítra Libor

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  TRESTNĚ STÍHANÍ POLITICI

  U Babiše jde o to, co je lepší pro tuto zemi, míní předseda Sněmovny Vondráček.

  27.11.2017 02:02 / politika google+ twitter facebook

  Sněmovna se bude zabývat nejen vydáním Babiše a Faltýnka, ale také bývalého primátora Bohuslava Svobody kvůli opencard. Na každého přitom vezme jiný metr.

  Bohuslav Svoboda. lupa
  Bohuslav Svoboda svým špatným rozhodnutím nic nezískal. | ODS

  Další politik bude muset vysvětlovat, proč o něj má zájem policie. Poslanecká sněmovna totiž obdržela žádost o vydání poslance ODS a bývalého pražského primátora Bohuslava Svobody, který je stíhán v souvislosti s kauzou předražené "karty Pražana" opencard. "Žádost jsem postoupil mandátovému a imunitnímu výboru," potvrdil nový předseda Sněmovny Radek Vondráček (ANO).  

  Svoboda neměl ze svého rozhodnutí žádný prospěch, což se o Babišovi říct nedá, míní mnozí politici.
   

  Poslanci už přitom v roce 2014 Svobodu k trestnímu stíhání vydali. Spolu s dalšími pražskými radními byl obviněn z porušení povinnosti při správě cizího majetku a porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže kvůli jedné zakázce v kauze opencard. Svoboda s vydáním souhlasil, ale stíhání označil za nesmyslné a politické. Soud mu následně vyměřil trest 2, 5 roku podmíněně, ale Svoboda se odvolal.

   

  Podobně, jako i jiné politické kauzy, se i tato neúměrně dlouho vleče. "Někdo je obviněn, má to dopad na jeho život, jeho soukromí, na všechno, a léta se táhne, to je smutné a to nás musí vést k určité politické opatrnosti," uvedl předseda ODS Petr Fiala. "Určitě je ale rozdíl, je-li člověk podezřelý, že se neoprávněně obohatil při svém podnikání, nebo z toho, že jako politik špatně rozhodl," dodal. "U Svobody není ani stín podezření, že by z toho měl nějaký prospěch," zdůraznil Fiala.

   

  Je tedy pravděpodobné, že politici budou k vydání Bohuslava Svobody přistupovat úplně jinak, než k vydání Andreje Babiše a Jaroslav Faltýnek. "To bude zas úplně trošku jiné rozhodování, protože tam budeme rozhodovat, co je lepší pro tuto situaci a pro tuto zemi, protože se jedná o člověka, který bude premiérem a bude sestavovat vládu," řekl Vondráček.

   

  Nový předseda dolní komory informoval, že kriminalisté požádali také o stíhání poslance a libereckého hejtmana Martina Půty (STAN) obviněného z přijetí statisícového úplatku a ze zneužití pravomoci v souvislosti s rekonstrukcí kostela sv. Máří Magdalény v Liberci. Tuto žádost Vondráček označil za bezpředmětnou. Půta totiž dal přednost působení hejtmana a vzdal se mandátu poslance, čímž o imunitu přišel.

  redakce | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...