Neděle 22. července 2018
svátek má Magdaléna, zítra Libor

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  SNĚMOVNA

  Michálek: Vydání Babiše je v nedohlednu a komunisté jsou jen loutkou

  23.11.2017 12:00 / politika google+ twitter facebook

  Předsedou sněmovního mandátového a imunitního výboru se stal Stanislav Grospič (KSČM). Obdržel 11 hlasů. Jeho protikandidát Petr Gazdík (STAN) získal sedm hlasů. Podle šéfa poslaneckého klubu Pirátů Jakuba Michálka to může být problém, hlavně v souvislosti s vydáním Andreje Babiše a Jaroslava Faltýnka k trestnímu stíhání v kauze Čapí hnízdo.

  Michálek lupa
  Michálek | Pirátská strana

  Piráti s dalšími opozičními stranami, které společně zastupují 37 % voličů, navrhovali do čela výboru kandidáta za STAN Petra Gazdíka. Klub Pirátů zároveň jednomyslně hlasoval proti zvolení komunistického kandidáta do čela výboru. Pro Grospiče hlasovali poslanci ANO, SPD a KSČM. Ostatní strany byly proti a ČSSD se zdržela hlasování.  

  KSČM funguje jako loutka Andreje Babiše, která předkládá návrhy ANO a přitom předstírá, že je v opozici, říká Jakub Michálek (Piráti).
   

   

  Mandátový a imunitní výbor zřizuje Sněmovna na ustavující schůzi jako první. Má 19 členů a mimo jiné posuzuje policejní žádosti o vydání poslanců k trestnímu stíhání. "Zvolení Stanislava Grospiče do čela Mandátového a imunitního výboru přesně ilustruje, jakým způsobem a v jakém složení bude vláda fungovat v příštích čtyřech letech. Vzhledem k tiché podpoře ANO ze strany komunistů je vydání Andreje Babiše a Jaroslava Faltýnka imunitním výborem v nedohlednu. Piráti na toto riziko upozornili již v pondělí," konstatoval Jakub Michálek.

   

  Šéf poslaneckého klubu Pirátů se pustil i do komunistů. "KSČM funguje jako loutka Andreje Babiše, která předkládá návrhy ANO a přitom předstírá, že je v opozici," komentoval středeční hlasování Michálek. Mandátový výbor se bude muset v brzkých dnech zabývat policejní žádostí o vydání předsedy a prvního místopředsedy ANO Andreje Babiše a Jaroslava Faltýnka k trestnímu stíhání kvůli dotaci na výstavbu farmy Čapí hnízdo. Bude rozhodovat, zda Sněmovně doporučí, nebo nedoporučí oba politiky vydat. V minulém volebním období dolní komora oba poslance vydala. Po jejich opětovném zvolení je stíhání přerušeno, další postup bude záviset na hlasování Sněmovny.

  pop | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...