Středa 15. srpna 2018
svátek má Hana, zítra Jáchym

  commercial phenolic lockers shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer toilet partitions See more top rated sleeping bags reviews: listoutdoor.com

  KDO SE VLASTNĚ BOJÍ?

  Piráti Babiše vydají, o jeho vině má rozhodnout soud

  22.11.2017 01:00 / politika google+ twitter facebook

  Andrejovi Babišovi nastanou horké chvilky. Pokud se k lidovcům, ODS, ČSSD, TOP 09 a Pirátům přidají STAN a Okamurova SPD, bude pro vydání kandidáta na premiéra policii hlasovat 107 poslanců.

  Babiš lupa
  Čapí hnízdo může nakonec šéfa ANO připravit o kariéru politika. | archiv

  "Korupčníci mě chtějí zničit." Takto vidí žádost Policie ČR o své vydání Andrej Babiš (ANO). V práci policie vidí politické čachry a je překvapený, jak rychle si pro něj poslali. „Rychlost, s jakou po mně jdou, opět jenom dokazuje, jak ohromný strach má korupční systém. Jak moc se mě ten starý systém bojí a jak urputně se mě snaží dostat,“ uvedl pro média Babiš.  

  V tomto případě nejde o politicky vykonstruovanou kauzu.
   

  Pokud ho poslanci s jeho kolegou Faltýnkem vydají, stejně jako to udělali v září letošního roku, bude se zodpovídat za padesátimilionový podvod s evropskými dotacemi na výstavbu svého Čapího hnízda.

   

  Přestože Andrej Babiš vytváří dojem, že se ho bojí především etablované politické strany kvůli korupci, možná by se měl obávat především on. Už dopředu totiž deklarovali jeho vydání poslanci ODS, KDU-ČSL, TOP 09, ČSSD i Piráti. STAN a SPD zatím vyčkávají. Rozhodnou se prý až po nahlédnutí do spisu. Pokud tak udělají, zvedne ruku pro průchod spravedlnosti dohromady 107 poslanců.

   

  Piráti, nováčci v dolní komoře parlamentu byli první, kteří své rozhodnutí hned po volbách deklarovali. „Domnívám se, že o vině a případném trestu by měl rozhodnout soud. V tomto případě nejde o politicky vykonstruovanou kauzu, byť by bylo dobré, kdyby byla řešena mnohem dříve,“ vysvětlil pro bleskove.cz postoj Pirátů předseda pirátského klubu Jakub Michálek. Psali jsme také zde.

   

  Podobně záležitost vidí také poslanci za KDU-ČSL. "Stejně jako před dvěma měsíci budu hlasovat pro vydání poslanců Babiše a Faltýnka. Chci, ať je tato kauza vyšetřena a je v ní jednou pro vždy jasno. Mimochodem i proto, že ANO mělo a má ve svém programu k imunitě takový jasný postoj a já tento postoj rád podpořím," neodolal a rýpl si na svém twitteru první místopředseda lidovců Marian Jurečka.

   

  Podle místopředsedkyně TOP 09 Markéty Pekarové Adamové musí o případné vině a trestu poslanců Babiše a Faltýnka rozhodnout nezaujatý soud. „Poslanci TOP 09 proto stejně jako v minulém volebním období dají hlasováním průchod práci nestranných orgánů a podpoří vydání Andreje Babiše a Jaroslava Faltýnka k trestnímu stíhání," uvedla.

   

  Šéf STAN Petr Gazdík si prozatím nechává větší manévrovací prostor. "Velmi patrně ano, ale nejprve se v mandátovém a imunitním výboru seznámíme se spisem od policie. Pak sdělíme závěr."

  redakce | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...