Neděle 22. července 2018
svátek má Magdaléna, zítra Libor

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  POLITICI PŘITVRZUJÍ

  Zůstane Babiš v čele ANO a bude premiérem? Jisté není nic

  19.11.2017 01:01 / politika google+ twitter facebook

  Handrkování mezi politiky pokračuje. Před volbami téměř všichni odsuzovali Andreje Babiše a nyní s ním nemohou do vlády, ani kdyby chtěli. Proto stále naléhají na výměnu kontroverzního politika.

  Richard Brabec. lupa
  Podle většiny politiků by neměl být premiérem Babiš, ale třeba Brabec. | ČT

  Hnutí ANO už zřejmě dochází trpělivost. Politici stále zdůrazňují, že překážkou k vládní spolupráci je Andrej Babiš a jeho trestní stíhání. Hnutí ANO přesto rozhodně nezvažuje, že by Andrej Babiš nebyl premiérem. „My o tom vůbec nebudeme diskutovat. Tímto způsobem se vydírat nenecháme,” řekl Jaroslav Faltýnek pro Novinky.cz. „Na všech jednáních, která jsme vedli třeba s lidovci, ČSSD ale i s ODS, jsme jim nabídli možnost jít do vlády. A oni řekli, že nechtějí jít do vlády s Babišem. My jsme jim na to řekli, že lídrem našeho hnutí byl a je pan Babiš,” zopakoval Faltýnek.  

  Zda Babiš odolá stupňujícímu se nátlaku, není jisté. Jakožto vítěz voleb zatím ustupovat nechce.
   

   

  Současně připustil, že vše může být brzy i jinak. „Za sebe tuto variantu bez Babiše premiéra vylučuji, ale do té doby se může se stát spousta věcí. Neumím odhadnout, co bude za týden, měsíc nebo tři měsíce,” doplnil Novinkám místopředseda hnutí ANO.

   

  Další strany už se mezitím dohadují, kdo by mohl být premiérem místo místo Andreje Babiše a navrhují třeba dosavadní ministry Martina Stropnického nebo Richarda Brabce. Hnutí ANO přitom tvrdí, že má zájem o většinovou vládu, v otázce premiéra ale ustupovat nechce. Politologové upozorňují, že existuje možnost fungování stabilní většinové vlády ANO, SPD a KSČM.

   

   

   

  redakce | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...