Úterý 19. června 2018
svátek má Leoš, zítra Květa

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  PROTI BABIŠOVI

  Lidovci podpoří vládu ANO, ale bez Babiše!

  15.11.2017 01:01 / politika google+ twitter facebook

  Téměř všechny strany se při vyjednáváních shodují: program ANO se nám líbí, ale nelíbí se nám Babiš! Nyní s touto písničkou přišli lidovci. Jejich vize je ale víceméně nereálná, proto podle slov jejich předsedy Petra Bělobrádka míří do opozice.

  Babiš Zeman lupa
  Proti mocenskému paktu Babiš-Zeman chtějí poslanci postavit silnou sněmovnu. | ČT

  Uplakánek Andrej Babiš si stále vede svou. Nikdo s ním prý nechce jednat, proto bojuje o menšinovou popřípadě tolerovanou vládu. Nebo se paktuje s extrémisty typu komunistů či okamurových SPD. Tomio Okamura by mohl s podporou ANO získat funkci místopředsedy sněmovny. Ve vzájemné dohodě zase SPD podpoří Radka Vondráčka (ANO) jako předsedu dolní komory. Komunisté zase podpoří vládu Andreje Babiše, pokud zdaní církevní restituce. 

  Podle Bělobrádka existuje mnohem více variant než jen menšinová vláda premiéra Babiše.
   

  Podle předsedy KDU-ČSL Petra Bělobrádka by přitom stačilo na sestavení vlády málo - aby Andrej Babiš neusiloval o křeslo premiéra. „Domníváme se také, že je tady mnoho dalších variant než ta, aby tady vznikla menšinová vláda premiéra Babiše,“ nechal se slyšet šéf lidovců po návštěvě u prezidenta republiky v Lánech.

   

  Lidovci podle jeho prohlášení míří do opozice, protože je Andrej Babiš k účasti na vládě neoslovil. „Považujeme to za velmi nezodpovědné. Nedokázali nám ani deklarovat (ANO), jak si představují fungování výborů ani sněmovny,“ řekl mimo jiné.

   

  K lidovcům se prozatím k myšlence většinová vláda bez stíhaného šéfa ANO, žádná další strana nepřipojila. I když pravicové seskupení v současné době intenzivně jednají, aby uhájily demokratické principy proti mocenskému paktu Zeman - Babiš alespoň ve sněmovně.

   

  Ustavující schůze Dolní komory parlamentu ČR se uskuteční už v příštím týdnu. „Menšinová vláda by podle nás neměla dělat žádná zásadní rozhodnutí. Potřebujeme proto silnou sněmovnu, která bude hlídat demokratické principy,“ uvedl předseda ODS Petr Fiala.

   

  Andrej Babiš si navzdory tlaku především pravicového spektra nastupující sněmovny stále vede svou. Prý s ním nechce nikdo jednat, proto přímo začal vybírat kandidáty pro křesla menšinového kabinetu. "Bohužel, strany kategoricky odmítají spolupráci s námi a je to tak kategorické, že vyjednávat o nějaké koaliční vládě nemá smysl," prohlásil před časem Babiš a nechává situaci doslova vyhnít. Hlasování o důvěře své menšinové vlády by chtěl stihnout do Vánoc.

  redakce | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...