Neděle 22. července 2018
svátek má Magdaléna, zítra Libor

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  OSTRÉ NAŘČENÍ

  Piráti jako idioti?

  13.11.2017 01:01 / politika google+ twitter facebook

  Pirátská strana zřejmě zklamala jak hnutí ANO, tak i ODS. Podle předsedy poslaneckého klubu ODS Zbyňka Stanjury se dokonce Piráti stali užitečnými idioty Zemana a Babiše! ODS vadí, že Piráti podporují kandidaturu Radka Vondráčka z hnutí ANO do čela Sněmovny.

  Zbyněk Stanjura. lupa
  Zbyněk Stanjura se ostře opřel do Pirátské strany. | ODS

  Rozhodnutí Pirátů o podpoře nominanta ANO Radka Vondráčka na předsedu Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR je podle ODS bianco šekem pro samovládu Andreje Babiše a Miloše Zemana. „Je to velká rána do systému brzd a protiváh,“ uvedl za ODS Zbyněk Stanjura, podle kterého by Andrej Babiš mohl snadno manipulovat nejen Poslaneckou sněmovnou, ale i celou českou politikou.  

  ODS Pirátům vyčítá podporu Vondráčka a ANO jim vyčítá nechuť jít do vlády a převzít zodpovědnost.
   

  „Každý, kdo bude hlasovat pro nominanta ANO na předsedu PSP, stává se přímo či nepřímo součástí mocenského paktu Zeman-Babiš,“ domnívá se Stanjura. „Je pro nás velkým zklamáním, že se součástí tohoto paktu stali i Piráti, kteří se snažili prezentovat jako nový vítr české politiky. Místo toho několik málo týdnů po volbách sedli na lep duu Babiš-Zeman a bohužel se stali jejich užitečnými idioty,“ uvedl.

   

  Zklamání nad Piráty přitom netají ani předseda hnutí ANO. „Počítali jsme s Piráty, že nám pomůžou, že jsou noví a budou bojovat proti korupci a za transparentnost, digitalizaci, konopí pro lékařské účely,“ sdělil Andrej Babiš pro Idnes.cz. „Piráti jen politikaří a vymezují se vůči nám a mně,“ dodal s tím, že se diví, proč žádná strana nechce jít do vlády a snažit se realizovat svůj program.

   

  Hnutí ANO již několikrát zopakovalo, že chce vyjít vstříc ostatním stranám tak, aby bylo možné realizovat co nejvíce programových priorit každé strany. Babiš navíc trvá na tom, že chce hlavně pracovat a ostatní ne. Drtivá většina politiků totiž odmítá vládnout společně s ANO a drží se zuby nehty opoziční pozice.

   

  “Role Pirátů je přirozeně i dle strategie konstruktivní a opoziční a v tomto směru jednáme i informujeme,“ uvedl předseda Pirátů Ivan Bartoš. „Jdeme realizovat program a chceme být hlídací psi. Kde je možná kontrola v tuto chvíli formované vlády bez kontroly a důvěry, musí logicky opozice poptávat veškeré možnosti, které jsou k dispozici. Upřímnému demokratovi přece nic takového nemůže vadit,” dodal Bartoš. Piráti opětovně potvrdili, že nepodpoří menšinovou vládu ANO a budou působit jako konstruktivní opozice.

  mak | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...