Pátek 22. června 2018
svátek má Pavla, zítra Zdeňka

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  ZÁJEM O NOVÁČKY

  Stovky nových členů hlásí Piráti i SPD

  13.11.2017 16:02 / politika google+ twitter facebook

  Zatímco tradičním politickým uskupením příznivci i členové ubývají, nové strany a hnutí si na nezájem nemohou stěžovat. Rozrůstají se zejména Piráti a Svoboda a přímá demokracie.

  Babiš lupa
  Také hnutí ANO má stále více členů. | Archiv

  Téměř tisíc nových zájemců se od 21. října, kdy byly sněmovní volby, přihlásilo k Pirátům. V současnosti má přitom strana jen zhruba 500 členů, jak uvádí na svém webu. V roce 2013 měli Piráti pouze 280 členů.  

  Většině parlamentních stran se dlouhodobě zmenšují členské základny. Najdou se ale i výjimky.
   

  Velký nárůst zájmu eviduje také další sněmovní nováček – hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD). Aktuálně má necelých sedm tisíc členů. Číslo se ale rychle zvyšuje. „Během měsíce jsme měli až 500 přihlášek,“ uvedl pro Radiožurnál místopředseda hnutí Radim Fiala. „Nyní to číslo pomalu klesá a vrací se zpátky na padesát přihlášek týdně,“ doplnil. „Samozřejmě se díváme, co je to za členy, jakou mají minulost. Probíhá i pohovor, kde se zájemce ptají, jak vidí přímou demokracii, což je vlastně taková naše ideologie,“ přiblížil Radiožurnálu Fiala.

   

  Zájem nováčků po volbách mírně roste také v hnutí ANO, jehož členská základna v současnosti čítá přes tři tisíce lidí. ANO přitom začínalo v roce 2013 s necelými 550 členy. Největší nárůst zaznamenalo v roce 2014, kdy se přihlásilo bezmála 1300 lidí. V té době také hnutí založilo Mladé ANO, jehož členové pomáhají na radnicích, poslancům, ministrům. Na různých stážích poznávají, jak politika funguje.

  redakce | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...