Pátek 22. června 2018
svátek má Pavla, zítra Zdeňka

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  ZÁSADNÍ SCHŮZKA

  Pevnější vztahy Spojených států s Ruskem by prospěly celému světu, říká prezident Trump.

  12.11.2017 09:20 / politika google+ twitter facebook

  Americký prezident Donald Trump si evidentně s ruským prezidentem Vladimirem Putinem rozumí a má k němu blízko. Zbytek americké vlády to ale vnímá jinak.

  Putin, Trump lupa
  foto | archiv

  Samé úsměvy. Podle zahraničních médií setkání dvou nejvýznamnějších státníků uskutečnilo bez konfliktů. „Chováme k sobě vřelé sympatie,“ řekl Donald Trump po schůzce s Vladimirem Putinem.  

  Putina mrzí, že ho Američané obviňují ze zasahování do amerických voleb.
   

  Zlepšení vzájemných vztahů údajně brání zejména neustálé obviňování Ruska. V poslední době třeba za ovlivňování amerických voleb, což Putin opakovaně odmítl. „Chci upozornit na skutečnost, že neexistuje - a nemůže existovat - důkaz, že ruská média se vměšovala do (americké prezidentské) volební kampaně,“ zdůraznil Putin, podle kterého jsou veškerá obvinění o vměšování absurdní.

   

  „Všechno, co souvisí s ruskou účastí ve Spojených státech, je důkazem vnitřního politického boje v této zemi. Jsou to nesmysly,“ dodal.

   

  „Kontakty mezi Ruskem a USA by měly být intenzivnější, a to jak na úrovni hlav států, tak i na úrovni nižších činitelů, s cílem jednat o bezpečnosti a hospodářském rozvoji,“ citují Putina tiskové agentury.

   

  Prezidenti se také shodují, že syrský konflikt nemá vojenské řešení a že jak Rusku, tak USA jde o porážku Islámského státu v Sýrii. „Vyzýváme všechny strany konfliktu, aby se aktivně zapojily do politických jednání, jež se konají v Ženevě pod patronací OSN 28. listopadu,“ uvedli shodně.  Rusko i USA prý chtějí uznávat svrchovanost Sýrie, její nezávislost a jednotu. Oba prezidenti vzali v potaz prohlášení syrského prezidenta Bašára Asada, že se chce podílet na ženevských jednáních, ústavní reformě a přípravě voleb.

   

  Americký prezident po schůzkách prohlásil, že pevnější vztahy Spojených států s Ruskem by prospěly celému světu, a podle agentury AP nepřímo podpořil zrušení sankcí vůči Moskvě. „Na Rusko byly uvaleny velmi přísné sankce“, ale „teď je čas začít zacelovat rány světa, který je otřesený a zničený“. A dodal, že „mít Rusko jako přítele, a ne s ním pořád bojovat, by bylo přínosné“. Uvádí zahraniční média. 

  redakce | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...