Úterý 19. června 2018
svátek má Leoš, zítra Květa

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  RASISMUS PŘÍMO VE VLÁDĚ

  Do plynu s homosexuály, Židy i Cikány, provolával údajně ve sněmovně tajemník SPD!

  10.11.2017 12:44 / politika google+ twitter facebook

  Pravděpodobně opilý tajemník SPD Jaroslav Staník posílal některé menšiny do plynu. Nevybíravě je urážel přímo ve sněmovním klubu. O incidentu píše Atkuálně.cz.

  Jaroslav Staník. lupa
  Jaroslav Staník se projevil jako nesnášenlivý a netolerantní člověk. | SPD

  Šokující informaci přinesl deník Aktuálně.cz. Zřejmě opilý poslanec se pěkně vybarvil. Podle svědků tajemník klubu Svobody a přímé demokracie (SPD) Jaroslav Staník prohlašoval, že "Židi, homosexuálové i Cikáni by měli jít do plynu". K incidentu došlo v jednom ze sněmovních klubů.  

  Staníka práskla ministryně Marksová-Tominová, které se jeho rasistické řeči velmi dotkly a pohádala se proto s ním.
   

  Ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová-Tominová (ČSSD) deníku Aktuálně.cz sdělila, že Staník mluvil o tom, že by se Židé, Cikáni a homosexuálové měli zlikvidovat. 

   

  "Říkal nechutné věci o Židech a Romech. Mezi námi bylo dost Židů a ten pán tam ještě vykřikoval, že to je nově hospoda SPD a že jim to tam patří. Byl opilý, ale posílat národnostní menšiny do plynu, to je tak za čárou, že si nic horšího neumím představit," popsal událost svědek.

   

  Údajně zdaleka nejde o jediný případ, kdy se Staník v klubu vyjadřoval nevybíravým způsobem. On sám nařčení odmítá. Vedení SPD chce událost řádně prošetřit. Pokud se zprávy potvrdí, bude klub požadovat jako minimum omluvu a vyvozovat důsledky. 

  mak | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...