Úterý 19. června 2018
svátek má Leoš, zítra Květa

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  UPRCHLICKÉ KVÓTY

  Zdechovský: Lidé se často nechají strašit naprostými nesmysly

  10.11.2017 12:00 / politika google+ twitter facebook

  Podle alternativních serverů už v Bruselu přijali trvalé uprchlické kvóty. Europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL) ale uklidňuje, že nepřijali a ani se to nestane. Podle něj se ale určitě najde řada těch, kteří budou tvrdit opak a pokud někdo nerozumí procesům v EU, opět může snadno nalétnout na další hoax.

  Zdechovský lupa
  Zdechovský | Archiv T. Zdechovského

  Není snad věc, která by západní a východní státy EU rozdělovala více než názor na relokační mechanizmy, kterým se v ČR říká kvóty na uprchlíky. Zatímco v tzv. starých zemích převládá ochota pomoci těm, kteří na to jako skuteční uprchlíci před válkou mají dle mezinárodních smluv právo, v České republice se do jednoho pytle hází jak všichni ilegální ekonomičtí migranti, tak i uprchlíci a nezřídka už i jakýkoliv cizinec tmavší pleti, domnívá se Zdechovský.  

  Zprávy o tom, že EU přijala kvóty a ČR teď bude muset přijmout migranty z Afriky, jsou prý lživé, tvrdí Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL).
   

   

  Velký podíl viny na tom podle něj nesou různé "alternativní", často proruské, dezinformační servery, které straší nesmysly o tom, jak už zlý Brusel přijal nové kvóty a v tichosti byly odsouhlaseny další trvalé relokace na "miliony muslimských nájezdníků ročně". "V lidech navozují pocit, že jsou to oficiální a veřejnoprávní média, která jim lžou a tyto informace zatajují. Věří proto v tajné plány multikulturního obohacení ,kri-migranty´, které jsou tajné asi tak, že se těžko hledá někdo, kdo by o nich ještě neslyšel. Prostě nesmysl za nesmyslem," konstatoval Zdechovský.

   

  Na říjnovém Summitu se státy dohodly, že pro jakékoliv přerozdělování migrantů bude třeba jednomyslnosti. I sama ČR tak může návrh zablokovat. Ale přesto se v České republice dál objevují zprávy o tom, jak díky plánu Bruselu budeme muset brát nějaké migranty z Afriky, což opět není pravda. "Tak jako nebyla pravda, že by Evropská unie chtěla Čechy odzbrojiti od vzduchovek, když se projednávala Směrnice o střelných zbraních. Přesto vznikla obrovská hysterie a kolik lidí v ní uvěřilo? Kolik vzduchovek a airsoftových zbraní bude po aplikace nové směrnice do českého práva registrováno? Žádná. Tak, jako nikomu nebude vzatá jediná zbraň, kterou v současnosti vlastní," poznamenal europoslanec.

   

  Zdechovský zároveň veřejnost nabádá k tomu, aby se nenechala strašit lidmi, kteří o Evropské unii a způsobu rozhodování nic nevědí nebo je dokonce jejich cílem kvůli nějakým vlastním zájmům šířit nepravdy. "Nenaletět těmto ,svobodným webům bez politické korektnosti´ je občas opravdu těžké, protože se tváří jako jiné zpravodajské servery. Existují už ale jejich seznamy, přes které se dá zjistit, zda je web jen satirický nebo opravdu dezinformační. Osobně doporučuji kontrolu třeba přes neovlivni.cz a další servery, které se snaží informace skutečně ověřovat. A kdybyste si přesto nějakou informací nebyli jistí, klidně napište i mému týmu. Nejsme jako ostatní politici, odpovídáme...," uzavřel Zdechovský.

  pop | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...