Pondělí 18. června 2018
svátek má Milan, zítra Leoš

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  IT, MUZIKANT, POLITIK

  Kdo je pirát Bartoš a o co mu jde?

  11.11.2017 01:00 / politika google+ twitter facebook

  Transparentní státní správa je pro nás zásadní, říká předseda Pirátů Ivan Bartoš. Ve sněmovně už by rád pracoval, ale zatím se spíše jen mluví.

  Bartoš lupa
  Mezi politiky jsou podle Bartoše zbytečné oficiality. | Česká televize

  Plný elánu a chuti do práce je předseda Pirátů Ivan Bartoš. Zatím ale musí hlavně vyjednávat. Za následující čtyři roky by chtěl zejména zprůhlednit státní správu. "Chtěli bychom prosadit povinnost institucí zveřejňovat všechno, hlavně peníze, kam jdou a co se s nimi dělá," říká předseda Pirátů Ivan Bartoš.

   

  "Další důležitou věcí, kterou bychom rádi změnili, je zásadní přidání peněz na školství a osvobození českého vzdělávání, to je lék na všechno a největší základ všeho," zdůrazňuje.  

  Od šesti let hraje na akordeon, zpívá v punkové kapele a s manželkou plánuje miminko. V parlamentu prý zatím skoro nikoho nepotkal.
    

  V televizi také prozradil, že v parlamentu zatím potkal snad jen Miroslava Kalouska a Dominika Feriho. "Personál a ochranka se diví, proč chodíme do práce i večer nebo o víkendu," popsal s úsměvem. "Připadá mi, že jsou tam zbytečné oficiality, vše se složitě plánuje, doufám, že se nám to podaří zlomit a budou se tam lidi bavit trochu normálně," dodal s nadsázkou.

   

  Politické přestřelky bere s rezervou. "Kdesi jsem řekl, že nemám rád Okamuru, no ale přeci v práci nemusíte být s každým kamarád, když chcete dělat třeba legislativu,“ uvedl Bartoš.  

   

  O prezidentovi se vyjadřuje opatrně. "Mě vždy překvapí, jak je pan prezident informován," vyjádřil se s tím, že se s Milošem Zemanem na některých věcech shodnou, třeba na přímé volbě starostů a hejtmanů. „On je velký stratég," doplnil na adresu prezidenta.  

   

  Ivan Bartoš vyrůstal v Jablonci nad Nisou. V Praze vystudoval magisterský obor informační studia a knihovnictví na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy. V roce 2005 získal titul PhDr. v oboru informační studia a knihovnictví. Po dobu jednoho semestru působil na Fakultě počítačových věd na University of New Orleans v USA. Doktorské studium v oboru informační věda ukončil v akademickém roce 2011/2012, titul Ph.D. obdržel roku 2013.

   

  Věnoval se zejména IT a marketingu. Vzhledem k tomu, že má blízko k Církvi československé husitské, oddával ho v roce 2015 husitský kněz. Vzal si Lydii Frankovou. Bartoš hraje na akordeon a zpívá v punkové kapele Nohama napřed. Jako DJ pak lidem hraje psychedelický trance. 

  mak | bleskove.cz

  Témata: PIRÁTI, Bartoš Ivan
  Komentáře ke článku
  loading...