Pondělí 18. června 2018
svátek má Milan, zítra Leoš

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  POVOLEBNÍ JEDNÁNÍ

  ANO a Piráti našli společnou řeč

  10.11.2017 01:00 / politika google+ twitter facebook

  Zástupci Pirátů se sešli s vedením hnutí ANO, aby straně předložili pirátské programové priority. Na mnohém se shodli a už plánují další jednání. Piráti se přitom obávají, že vzniká koalice ANO, KSČM a SPD.

  Ivan Bartoš. lupa
  ANO a Piráti mají podobný volební program. | web Pirátské strany

  Jednání Pirátů a hnutí ANO se neslo v přátelském a velmi konstruktivním duchu. „Jsem rád, že jsme se v mnohém shodli a že jednání bylo praktické a tvůrčí,“ řekl po schůzce Jaroslav Faltýnek.

   

  “Hnutí ANO jsme představili rozpracovanou verzi dokumentu i s návrhy změn konkrétních zákonů, v řadě bodů, jako je například revize zákona o EET, jsme se na nutnosti změny shodli,” komentoval setkání předseda poslaneckého klubu Pirátů Jakub Michálek.  

  ANO se podle Faltýnka snaží všem vyjít vstříc a najít dohodu, která by vyhovovala naprosté většině.
    

  Obsahem jednání bylo i obsazení čelních pozic ve sněmovních výborech a komisích. “ANO podpoří náš požadavek na řízení Výboru pro životní prostředí, dále Piráti s ANO jednají o vedení Výboru pro veřejnou správu a regionální rozvoj,” zopakoval Bartoš. Piráti usilují o tři výbory, a to i vzhledem k situaci, kdy bylo ODS, jež měla srovnatelný volební výsledek okolo 11 procent, přislíbeno vedení tří výborů, a to dokonce silových.

   

  „Opozice chce vést kontrolní komise. Já budu chtít konkrétně slyšet, kdo by měl zájem o kterou. Pořád je ve hře petiční a kontrolní výbor,“ připoměl místopředseda ANO Jaroslav Faltýnek. "Naše hnutí jedná se všemi stranami a neustále se snažíme dělat kompromisy a najít shodu, ale měli by se trochu snažit i ostatní," postesknul si.

   

  Piráti opět naznačili, že se obávají vznikající koalice ANO, KSČM  a SPD. Podobný názor vyjádřil předseda TOP 09 Miroslav Kalousek.

  mak | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...