Úterý 19. června 2018
svátek má Leoš, zítra Květa

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  NEDEMOKRATICKÉ ŠPANĚLSKO?

  Podpořme Katalánce, vyzývá Tomio Okamura a chce jim nabídnout politický azyl

  08.11.2017 12:00 / politika google+ twitter facebook

  Výzvu, aby Česká republika veřejně podpořila právo katalánského lidu svobodně rozhodnout o tom, v jakém státě si přejí žít, zveřejnil předseda hnutí SPD Tomio Okamura. Výzvu poslal prezidentu republiky Miloši Zemanovi a premiérovi Bohuslavu Sobotkovi.  

  Okamura lupa
  Okamurově SPD vadí stíhání katalánských politiků. | Archiv

  Katalánsko protestuje proti postupu Španělské vlády. V zemi se konají demonstrace a situace je velmi neklidná. SPD opakovaně důrazně protestuje proti kriminalizaci členů autonomní katalánské vlády.

   

  "Jde o otevřené totalitní praktiky, které Španělsko vrací do dob diktátora Franca," tvrdí Tomio Okamura. "Česká republika musí vystoupit na obranu práv lidí v Katalánsku," domnívá se.  

  Česká republika by měla podpořit katalánský lid v jeho úsilí o samostatnost, tvrdí Okamura.
   

  SPD proto dnes poslala prezidentu Miloši Zemanovi výzvu k podpoře katalánského lidu. "Žádáme Vás, abyste jako prezident země, která vznikla na principu práva národů na sebeurčení, veřejně podpořil právo katalánského lidu svobodně rozhodnout o tom, v jakém státě si přejí žít," uvádí v dopise.

   

  Druhý dopis poslalo SPD také premiérovi Bohuslavu Sobotkovi. "Žádáme vládu České republiky, aby veřejně vyzvala španělskou vládu k respektování mezinárodního práva a přirozených lidských práv, z nichž zcela jasně plyne právo Katalánců svobodně rozhodovat o svém státně právním uspořádání," zdůrazňuje Okamura.

   

  Dále vyzvalo SPD vládu České republiky, aby nabídla politický azyl všem Kataláncům, kterým dnes hrozí stíhání pro jejich boj za svobodu. 

  mak | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...