Úterý 19. června 2018
svátek má Leoš, zítra Květa

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  PREZIDENTSKÉ VOLBY

  Valenta: O prezidentském kandidátovi se klidně dohádejme. Ale je z koho vybírat

  08.11.2017 16:00 / politika google+ twitter facebook

  Kandidatura Mirka Topolánka na post prezidenta ČR velmi rozčeřila hladinu české politické scény. Podpořil ho i senátor Ivo Valenta. Prezidentské volby podle něj díky Topolánkovi dostávají zase trochu jiný náboj.

  Valenta lupa
  Valenta | Archiv Ivo Valenty

  Už v lednu nás čeká historicky druhá přímá volba prezidenta České republiky. A Valenta je přesvědčen o tom, že bude minimálně stejně zajímavá, jako ta v roce 2013. "Velkou zásluhou na tom bude mít podle mého soudu fakt, že se do boje o Pražský hrad zapojil také bývalý premiér, Mirek Topolánek. Prezidentské volby tím totiž rázem dostávají zase trochu jiný náboj a obsah," konstatoval Valenta.  

  Kandidatura Mirka Topolánka může zásadním způsobem narušit "předpokládaný" vývoj prezidentské volby, domnívá se senátor Ivo Valenta.
   

   

  Kandidaturu Topolánka na prezidenta prý senátor podpořil i z toho důvodu, že on i jeho rodina dlouhodobě podporují pravici v České republice. "Obzvláště v okamžiku, kdy od kandidatury odstoupil kolega, senátor Jaroslav Kubera. Jsem totiž rád, že pravicový a konzervativní volič má konečně vážného a zkušeného kandidáta na pozici hlavy státu," podotkl senátor. Navíc je podle něj jasné, že Mirek Topolánek v rámci prezidentské volby nastolí jasná a nepřehlédnutelná témata. "Nebude mužem bez názoru nebo silného postoje. Nebude mužem bez minulosti, nebude nečitelnou figurkou, s jeho názory se nebudeme seznamovat až za pochodu. Naopak bude hlasitým zastáncem pravicových názorů i jasně vymezených postojů v rámci proevropské orientace naší země. A hlavně bude kandidátem, jehož kroky budou předvídatelné pro většinu pravicových voličů," konstatoval Valenta.

   

  I Valentovi je však jasné, že Topolánkovi bude jeho minulost předhazována. "A je nám asi všem jasné, že půjde o hodně důsledné praní špinavého prádla. Obzvláště v okamžiku, kdy kandidatura Mirka Topolánka může zásadním způsobem narušit ,předpokládaný´ vývoj prezidentské volby, který mnozí kritici nazývají mocenským paktem. Ale řekněme si upřímně, který kandidát není kontroverzní? A který nemá minulost?," prohlásil Valenta. Navíc je určitě dobře, že jednotliví kandidáti budou vzbuzovat emoce a že prezidentská volba bude pod palbou bouřlivé veřejné diskuse, domnívá se senátor. Alespoň si voliči budou moci skutečně vybrat podle svého vlastního přesvědčení. "A demokraticky vyhraje ten kandidát, který získá většinu hlasů. Jestli to bude Miloš Zeman, Mirek Topolánek nebo kterýkoliv z dalších kandidátů, to mají naštěstí stále v rukou jen a pouze voliči. A pokud kterýkoliv z kandidátů rozbourá představu o tom, že je vše již předem rozhodnuto a domluveno, tak je jeho kandidatura vítaným přínosem pro demokracii v naší zemi. Určitě ne všichni se mnou budou souhlasit. A možná dokonce některé i naštvu. Ale pro mne je cennější otevřít férovou diskusi a neschovávat se. Prezidentská volba je totiž velmi důležitým krokem k dalšímu směřování naší země," uzavřel Valenta.

  pop | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...