Pondělí 23. července 2018
svátek má Libor, zítra Kristýna

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  NIC NEJÍ

  Exministr už 8 dní nejí kvůli Zemanovi! Teď ho vyzývají, aby s tím skončil!

  08.11.2017 00:10 / politika google+ twitter facebook

  K ukončení hladovky žádají exministra, disidenta z Lipníku nad Bečvou a bývalého mluvčího Charty 77 Tomáše Hradílka osobnosti veřejného života. Už osm dní nic nejí proto, že nesouhlasí s kandidaturou Miloše Zemana na Hrad!

  ZEMAN HRADÍLEK lupa
  Tomáš Hradílek už osm dní nejí kvůli Zemanovi! | Archiv

  Pod výzvu, která se objevila na Facebooku a nyní koluje mezi lidmi, se podepsali politolog Pavel Šaradín, senátorka Jitka Seitlová, publicistka Marie Šuláková a spisovatel a publicista Tomáš Tichák.

   

  Disident a bývalý chartista, ale také první polistopadový ministr Tomáš Hradílek zahájil hladovku 1. listopadu. Od té doby nic nejedl. „Zvládám to dobře, a vydržím. Klidně i zemřu," prohlašuje odhodlaně muž.  

  Tomáš Hradílek drží hladovku proti Zemanovi a už osmý den nic nejí!
   

   

  Podle jeho slov Zeman rezignoval na kultivování a humanizování naší společnosti a oslabuje naše transatlantické vazby ve prospěch provýchodní orientace. Bývalý chartista napsal Zemanovi i otevřený dopis.

   

  Osobnosti veřejného života prý takový způsob oběti odmítají. „Ani nám není budoucnost lhostejná. Svobodu, k níž jste přispěl, vybojováváme každý den v debatách, stanoviscích i konkrétních činech. Svoboda a demokracie jsou tím, co jsme získali a co nesmíme ztratit. Vaši oběť však odmítáme,“ uvádí se ve výzvě Tomáši Hradílkovi, pod kterou se mohou lidé podepsat.

   

  „Je to moje definitivní rozhodnutí, a pokud Miloš Zeman neodstoupí od své kandidatury, klidně i zemřu,“ zopakoval Hradílek, který se chce prezidenta na jeho návštěvě v Lipníku veřejně zeptat, jak bude reagovat.

   

  Miloš Zeman tento týden oznámil svou kandidaturu na prezidenta, protože má k dispozici 113 038 podpisů občanů, které ho opravňují kandidaturu podat. Reakce z Hradu na hladovku Tomáše Hradílka zatím nezazněla. 

   

  nely | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...