Úterý 14. srpna 2018
svátek má Alan, zítra Hana

  commercial phenolic lockers shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer toilet partitions See more top rated sleeping bags reviews: listoutdoor.com

  POLITICKÁ HANDRKOVÁNÍ

  Piráti iniciují setkání předsedů opozičních klubů - někteří nepřijdou!

  07.11.2017 07:20 / politika google+ twitter facebook

  Piráti chtějí diskutovat o spravedlivém rozložení postů ve Sněmovně. Některé strany na setkání nepřijdou - vadí jim přítomnost jiných stran! Jak se tedy chtějí domluvit?

  Ivan Bartoš. lupa
  Bartoš by byl rád, kdyby jednání přestala být vágní a už se vládlo. | web Pirátské strany

  Neformální setkání u kulatého stolu připravují Piráti, kteří takto chtějí urychlit jednání. "Lidé čekají na to, že politika bude fungovat," prohlásil Ivan Bartoš. Tato slova podpořil i komunista Pavel Kováčik. "Lidé opravdu chtějí, aby skončilo dohadování, které tady panuje již několik měsíců, a aby vláda fungovala," komentoval předseda poslaneckého klubu KSČM Pavel Kováčik, který na rozdíl od většiny stran připustil, že by KSČM mohlo podpořit menšinovou vládu.  

  Dominik Feri pozvání vítá a věří, že schůzka bude přínosná.
   

  Smyslem "pirátské" schůzky, které by se měly účastnit všechny strany kromě ANO, je koordinovat preference opozičních stran při obsazení některých výborů Sněmovny.  "Jsme rádi, že zde padl návrh na tuto schůzku, kterou vítáme," uvedl za TOP 09 poslanec Dominik Feri. „Určitě je potřeba se dohodnout. Nikdo nechce předčasné volby,“ připomněl Feri.

   

  Na setkání by se měl také diskutovat předseda Mandátového a imunitního výboru. „Považujeme za vážnou hrozbu to, že hnutí ANO chce obsadit Mandátový a imunitní výbor, který bude rozhodovat o vydání poslanců Andreje Babiše a Jaroslava Faltýnka k trestnímu stíhání,“ vysvětlil předseda poslaneckého klubu Pirátů Jakub Michálek.

   

  Společná jednání v uplynulých dvou týdnech ukazují, že požadavky stran na uspořádání Sněmovny, co se předsednických křesel ve výborech týká, se v řadě případů překrývají. "Například požadavek na obsazení křesla předsedy Bezpečnostního výboru oznámili jak Piráti, tak ODS i SPD. Tímto setkáním bychom rádi přispěli ke konstruktivní domluvě o rozložení pozic v čele výborů Sněmovny," upřesnil Ivan Bartoš. 

   

  Některé strany se však ke kulatému stolu nechystají. V zákulisí se šušká, že zkrátka někteří politici odmítají s jinými politiky o čemkoli debatovat.

   

  mak | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...