Úterý 14. srpna 2018
svátek má Alan, zítra Hana

  commercial phenolic lockers shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer toilet partitions See more top rated sleeping bags reviews: listoutdoor.com

  VEPŘÍN V LETECH

  Okamura: Vepřín za 450 milionů

  06.11.2017 12:00 / politika google+ twitter facebook

  Stát odkoupí vepřín v Letech u Písku v jižních Čechách za astronomických 450 milionů korun. Sobotkova, Babišova a Bělobrádkova vláda odkup schválila v srpnu, sumu ale odtajnila až 23. října, dva dny po volbách. Tomio Okamura (SPD) to považuje za šílenství.

  Okamura lupa
  foto | archiv

  Šokující na celé věci podle Okamury je, že účetní hodnota pozemků a staveb vepřína je vykazovaná ve výši jen 122 milionů korun a hodnota celé společnosti AGPI, která vepřín prodává, nepřesahuje ani 100 milionů korun a výroba vepřového v šesti vepřínech tvoří přitom 46 % tržby firmy.  

  Odkup vepřína za 450 milionů korun je nesmysl a ukazuje to na šílenství dosavadní vlády, říká Tomio Okamura (SPD).
   

   

  Podle Okamury jde jen o zbytečné rozhazování státních peněz. "Co na to říct? V Letech již přece v současnosti pietní místo na připomínku tehdejšího tábora vybudované je. Takže si myslím, že odkup vepřína za 450 milionů je nesmysl – a to, že je o stamiliony předražený, jen ukazuje na šílenství dosavadní vlády ČSSD, hnutí ANO a KDU-ČSL, která místo aby efektivně investovala peníze do lepšího života lidí včetně Romů, tak je vyhazuje na zbytečnosti," poznamenal Okamura.

   

  Na jiných místech se přitom podle šéfa SPD postavili k podobné problematice zcela jinak. "Například v brněnských Kounicových kolejích, kde byli brutálně mučeni a vraždění čeští vlastenci a odbojáři a bylo tam popraveno okolo 800 osob, jsou v současnosti ložnice a koupelny studentů – a nikdo neprotestuje. Na památku nacistického teroru je v areálu historická expozice.Takže doufám, že s tímto neúčelným vyhazováním peněz, jako je výkup vepřína za stamiliony, už snad bude v nové vládě konec," dodal Okamura.

  pop | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...