Neděle 21. ledna 2018
svátek má Běla, zítra Slavomír
  VOLBY HLAVY STÁTU

  Topolánek chce být prezidentem!

  05.11.2017 17:17 / politika google+ twitter facebook

  Konec spekulací - Topolánek potvrdil svůj zájem o post hlavy státu. Do úterního odpoledne tak musí sehnat podpisy minimálně 20 poslanců nebo 10 senátorů.

  Mirek Topolánek lupa
  Kdysi významný politik je opět na scéně. | Facebook

  Potřebné podpisy pro kandidaturu na Hrad má údajně Mirek Topolánek přislíbené. „Nejsem kandidát žádné strany, nekandiduji s podporou žádné strany. Sháněl jsem podporu a mám pocit, že se mi to podaří - mít podporu pěti klubů v Senátu,“ uvedl bývalý šéf ODS pro Blesk.  

  Šance vidí velmi vysoko. ODS zatím jeho kandidaturu nekomentovala.
   

  I přes silnou konkurenci si Topolánek věří. „Kdybych neviděl šanci, tak bych do toho nešel. Můj jediný problém je vysvětlit lidem v České republice, že pokud jsem někdy nějaké chyby udělal, tak já nedělám stejné chyby dvakrát," zdůraznil s tím, že je určitě hodnověrný kandidát. "Své šance vidím poměrně vysoko. S tím počtem kandidátů je to velká loterie, ale jdu do toho plnou vahou, s podporou rodiny,“ popsal pro Blesk.

   

  Bývalý premiér v poslední době prolomil několikaleté mediální mlčení a začal hojně vystupovat v médiích. Nedávno překvapil svým prohlášením o islámu. „Musíme zakázat politický islám a právo šaria v naší zemi a postavit je mimo zákon. Podobně jako fašismus, nacismus či komunismus,“ uvedl.

   

  Podle předsedy ODS Petra Fialy zveřejní strana svou strategii pro prezidentské volby po neděli.

   

  mak | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...