Neděle 24. června 2018
svátek má Jan, zítra Ivan

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  VLÁDA ODBORNÍKŮ

  Babiš nechce vládnout bez důvěry

  05.11.2017 01:01 / politika google+ twitter facebook

  Předseda hnutí ANO Andrej Babiš si nedokáže představit, že by vláda bez důvěry fungovala celé čtyřleté volební období. Je přesvědčený, že důvěru jeho tým získá.

  Jakub Michálek Pirát. lupa
  Pirát Jakub Michálek odmítá vládu bez důvěry a je připravený bojovat za Ústavu. | Piratskelisty

  Menšinová vláda je v tuto chvíli zřejmě jediným řešením, jak se dostat z patové situace. Andrej Babiš sice dostal od Zemana pověření jednat o sestavení vlády, ale nemá k sobě žádné komplice.

   

  „Zkusíme menšinovou vládu, asi nám nic jiného nezbývá,“ zopakoval Babiš. „Nabídneme program, který částečně plní program všech stran,“ vysvětlil svou taktiku, jak získat přízeň ostatních. „Doufám, že důvěru vládě se nám podaří získat,“ uvedl s tím, že jeho cílem je sestavit vládu odborníků a nestranických expertů.  

  Mnohé strany mají s ANO podobný program, ale vadí jim Babiš!

   

  Ostatní politická uskupení zatím spíše kritizují, než by přišla s konstruktivním řešením. Prakticky všechny politické strany odmítají dlouhodobé fungování vlády bez důvěry. „Kabinet bez důvěry by čelil mimo jiné problémům při jednáních se zahraničními partnery a v Evropské unii,“ domnívá se šéf ČSSD Milan Chovanec.

   

  Podobný názor sdílí také ODS či Piráti. „Vláda by rozhodně měla mít důvěru parlamentu, a pokud bude prezident republiky udržovat vládu bez důvěry, využijeme veškeré právní prostředky k tomu, abychom ho přinutili dodržovat Ústavu České republiky,“ sdělil za Piráty Jakub Michálek.

   

  Hnutí ANO se nyní snaží sehnat kvalitní ministry a plánuje další schůzky se zástupci jednotlivých stran a hnutí.

  mak | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...