Pondělí 23. července 2018
svátek má Libor, zítra Kristýna

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  SNĚMOVNA

  Bartoš: Budeme hlasovat pro kandidáta ANO i ODS

  03.11.2017 14:30 / politika google+ twitter facebook

  Poslanci České pirátské strany už zvolili na svém druhém zasedání nominanta na post místopředsedy Poslanecké sněmovny ČR, stal se jím lídr olomoucké kandidátky Vojtěch Pikal. Ve vedení Sněmovny podpoří Piráti také kandidáta z ANO a ODS. Pro šéfa Pirátů Ivana Bartoše je důležité, aby kandidáti nebyli poznamenáni korupčním škraloupem.

  Bartoš lupa
  Bartoš | Archiv

  Vojtěch Pikal má podle Bartoše dlouholetou zkušenost v předsednictvu strany, má široké procesní a právní znalosti Jednacího řádu Poslanecké sněmovny ČR a legislativy s tím spojené a v neposlední řadě i organizační a jazykové znalosti nutné pro tuto funkci. "Nepředpokládáme tedy, že by jako kandidát třetí nejsilnější strany neměl získat podporu," uvedl lídr strany Ivan Bartoš.  

  Piráti chtějí mít pod palcem bezpečnost, vědu, životní prostředí, veřejnou správu i evropské záležitosti.
   

   

  Pirátští poslanci dále specifikovali pět výborů, které jsou pro ně z hlediska obsahu prioritní. Minimálně ve třech z nich budou Piráti usilovat o předsednické křeslo. Do čela Výboru pro bezpečnost bude klub prosazovat předsedu strany Ivana Bartoše, do čela Výboru pro vědu, vzdělání, kulturu, mládež a tělovýchovu byl nominován Lukáš Bartoň, Výbor pro životní prostředí za Piráty má vést Dana Balcarová, Výbor pro veřejnou správu by měl dle Pirátů řídit Ondřej Profant.

   

  "Vzhledem k absolutní prioritě, kterou je pro Piráty oblast E-governmentu, budeme podporovat vyčlenění této oblasti z Výboru pro veřejnou správu, podpoříme proto myšlenku ustanovení samostatného Výboru pro E-government, který by vedl IT expert strany Ondřej Profant," vysvětlil Bartoš. Pátým výborem, o který projeví Piráti zájem, je Výbor pro evropské záležitosti, do jehož čela nominují Mikuláše Peksu.

   

  Piráti dále podle svých slov respektují výsledky voleb, na pozici předsedy Sněmovny proto dle rozhodnutí voličů podpoří kandidáta ANO Radka Vondráčka, na pozici prvního místopředsedy pak budou hlasovat pro lídra ODS Petra Fialu. "Jsou to kompetentní kandidáti, kteří nemají korupční škraloup a mají v této věci zkušenosti," dodal Bartoš.

  pop | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...