Neděle 22. července 2018
svátek má Magdaléna, zítra Libor

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  MÁ ŠANCI

  Další kandidát na prezidenta: Podpisy nesesbíral, ale podpoří ho senátoři!

  03.11.2017 11:10 / politika google+ twitter facebook

  I takhle se to dá udělat! Lékař a aktivista Marek Hilšer je dalším oficiálním kandidátem na příštího prezidenta. Nesehnal sice potřebných 50 tisíc podpisů, ale kandidovat může. Pomohou mu totiž senátoři.

  Hilšer lupa
  Marek Hilšer může kandidovat na prezidenta i bez potřebných podpisů! | Archiv M. Hilšera

  Kandidaturu odevzdal ministerstvu vnitra ve čtvrtek. Do prezidentské volby ho navrhuje 11 senátorů. Zařadil se tak k dalším sedmi uchazečům o post hlavy státu, kteří mají podle dostupných informací zajištěné zákonem stanovené podpisy občanů, poslanců nebo senátorů. Hilšer sháněl i občanské podpisy, dostal jich 43 850, což by ke kandidatuře nestačilo.  

  Lékař Marek Hilšer může kandidovat na prezidenta i bez posbírání potřebných 50 tisíc hlasů!
   

   

  Hilšer už dříve řekl, že se obává monopolizace politické moci, a zdůrazňoval by proto důležitost občanské společnosti. „Rád bych také otevřel debatu na téma zlepšení zdravotnictví a školství, které jsou v krizi,” uvedl Hilšer.

   

  Vládu s komunisty považuje za nepřijatelnou a premiérem by podle něj neměl být člověk, u kterého je podezření ze spáchání podvodu.

   

  Termín na odevzdání kandidatury ministerstvu vnitra je do 7. listopadu. Dosud tak učinili bývalý velvyslanec ve Francii Pavel Fischer, textař a podnikatel Michal Horáček, hudebník a předseda strany Rozumní Petr Hannig, šéf Asociace obranného a bezpečnostního průmyslu Jiří Hynek a bývalý šéf Škody Auto Vratislav Kulhánek.

   

  Podle ministerstva vnitra kandidátní listinu s podporou poslanců podal i další kandidát, jeho jméno ale zatím není známo. Dva další zájemci o Hrad vnitru nedoložili potřebné podpisy.

  nely | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...