Pátek 20. července 2018
svátek má Ilja, zítra Vítězslav

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  DIVNÝ PLÁN

  Velký šprajc od Fialy: Bez Babiše, ale v čele Sněmovny!

  02.11.2017 00:30 / politika google+ twitter facebook

  ODS skončila v letošních volbách sice druhá, ale stále se její předseda Petr Fiala chová, jako kdyby vyhrála na plné čáře. On sám chce být předsedou Sněmovny, zároveň ale uvedl, že vládu Andreje Babiše (ANO) nepodpoří.

  Fiala lupa
  Petr Fiala by chtěl vést Sněmovnu, ale do spolupráce s ANO se mu nechce! | ODS

  Prezident Miloš Zeman se v Lánech ve středu sešel s představiteli ODS, aby s nimi jednal o povolební situaci. Výsledek nepřinesl nic nového. Šéf občanských demokratů Petr Fiala dál trvá na opoziční roli své strany. Zároveň i na své nominaci na post šéfa Sněmovny.

   

  Zeman přitom v úterý pověřil Andreje Babiše sestavením nové vlády a podpořil jeho záměr vytvořit menšinový kabinet. Občanští demokraté už dříve uvedli, že Babišův kabinet nepodpoří.  

  Petr Fiala z ODS chce stát v čele Sněmovny, do vlády s Babišem ale strana nepůjde!
   

   

  „Řekli jsme to, co jsme říkali i veřejnosti, že půjdeme do opozice. Tomu pan prezident dobře rozuměl,“ uvedl Fiala po schůzce se Zemanem.

   

  Do Lán ho doprovázela 1. místopředsedkyně strany Alexandra Udženija. Fiala nepovažuje za dobré, aby byl sestavením vlády pověřen někdo, kdo nemá ve Sněmovně většinu. Při schůzce v Lánech se na tom s prezidentem neshodli.

   

  Nyní i nadále pokračují také povolební jednání mezi jednotlivými stranami, v plánu je schůzka tří nejmenších sněmovních uskupení: KDU-ČSL, TOP 09 a Starostů a nezávislých. Kdy a zda bude sestavena nová vláda, je otázkou. Babiš uvedl, že by rád, kdyby to bylo do 20. listopadu, kdy zasedne Sněmovna.

   

  nely | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...