Neděle 22. dubna 2018
svátek má Evžénie, zítra Vojtěch

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  Polibek smrti!

  Mstí se Zeman Sobotkovi za nepochopený bonmot s kalašnikovem? Může se stát druhým Grossem!

  31.01.2016 08:00 / politika google+ twitter facebook

  Prezident Miloš Zeman se možná tak trochu mstí premiérovi Bohuslavu Sobotkovi za to, že nepochopil bonmot s kalašnikovem, vztáhl si jej na svou osobu a hlavě státu vzkázal, že ohrožuje jeho rodinu a děti. První muž ČR si to nenechal líbit a přešel do proti útoku. Označil Sobotku za škůdce ČSSD!

  Zeman, Sobotka lupa
  Prezident Miloš Zeman začíná premiéra Sobotku přehlížet a takzvaně nemít rád! | archiv ČT

  Premiér je podle Zemana také neúspěšným politikem, čímž dal jasně najevo, jaký postoj vůči němu má. Jak uvedl pro sobotní Deník, Bohuslav Sobotka sociální demokracii škodí. Kvůli půtkám v posledních dnech se vztahy mezi premiérem a prezidentem, které nikdy nebyly dost dobré, ještě více vyostřily a Zeman tak zřejmě začal hrát hru „kdo z koho“.

   

  Pravdou je, že prezident má stále navrch. Protože se v roce 2017 mají konat parlamentní volby a hlava státu má vždy takzvaně první a poslední slovo, koho stanoví pro vyjednávání o nové vládě, může se stát, že to Sobotka nebude, ani pokud ČSSD volby vyhraje. Ovšem zatím to vypadá, že nad socialisty je Babišovo ANO. Zeman navíc také uvedl, že je rád, že toto hnutí do letošních krajských voleb nominuje odborné ministerské náměstkyně.

    

  Premiéra Bohuslava Sobotku označil prezident Miloš Zeman za neúspěšného politika, který navíc škodí ČSSD!
   

  „Považuji se za levicového politika a svojí dosavadní politickou praxí jsem dokázal stranu, kterou dnes Bohuslav Sobotka spíše ničí, vytáhnout ze sedmi na třicet dva procent, takže odmítám kritiku od neúspěšných politiků a přijímám ji od těch úspěšných,“ řekl zeman pro Deník na otázku, zda má Sobotka pravdu, když zapochyboval nad tím, jestli jsou Zemanovy názory postojem levicového politika.

   

  Premiér Bohuslav Sobotka nebude podle mluvčího vlády Martina Ayrera výroky prezidenta nijak komentovat. Ale i kdyby to udělal, nebylo by mu to nic platné. Zeman je zvyklý na to, že má vždy poslední slovo. Neshoda mezi hlavou státu a ministerským předsedou je i v otázce uprchlické krize. Zatímco Zeman považuje statisíce utečenců za invazi, Sobotka stále z většiny za úprk nešťastných lidí a zoufalých rodin před válkou a násilnostmi v jejich zemi. A to přesto, že Evropská komise před několika dny potvrdila, že většina utečenců jsou ekonomickými běženci, nikoli válečnými uprchlíky.

   

  Není vyloučenio, že se může Sobotka stát podobně jako kdysi zesnulý Stanislav Gross pro Zemana až nenáviděným člověkem, a to přesto, že bývalý premiér byl kdysi takzvaným koruním princem ČSSD, jenž podle prezidenta selhal na celé čáře, politicky i lidsky. 

  nely | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...