Sobota 18. srpna 2018
svátek má Helena, zítra Ludvík

  commercial phenolic lockers shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer toilet partitions See more top rated sleeping bags reviews: listoutdoor.com

  ZOUFALÝ ČIN

  Totálně hysterický Kalousek: Všichni se mu smějí! Chce úplně zničit TOP 09?

  01.11.2017 00:01 / politika google+ twitter facebook

  Miroslav Kalousek nejspíš neumí unést vlastní prohru ve volbách a fakt, že TOP 09 se nejspíš hlavně díky jeho osobě do Sněmovny dostala s odřenýma ušima. Končící předseda strany je teď totálně hysterický, čímž neštve jen Miloše Zemana a Andreje Babiše, ale i šéfa SPD nebo Pirátů. Ti se mu dokonce vysmáli! Vlastní lidé dokonce jeho krok označili za snahu "popravit" TOP 09!

  Kalousek lupa
  Miroslav Kalousek si hodně naběhl a ostatní se mu vysmáli! | TOP 09

  Miroslav Kalousek se totiž snažil přesvědčit ostatní strany, aby nezvolily předsedu Sněmovny. Tím by Sněmovna nebyla ustavena a hnutí ANO by nemohlo sestavit svoji menšinovou vládu. Kalousek tím chce dotlačit lídra hnutí ANO Andreje Babiše a prezidenta Miloše Zemana, aby hráli férově. Jenže jeho nápad se jim prostě nelíbí.  

  Miroslav Kalousek se svým nápadem narazil u všech stran, které chtěl oslovit!
   

   

  Šéf TOP 09,  kterého strana zvolila do čela poslaneckého klubu, aby takzvaně "dobře bylo" a aby měl pcit, že má alespoň nějakou moc, bude tak mít právo přednostně vystupovat ve Sněmovně, dostal od vlastního klubu pověření jednat s ostatními stranami, aby při první ustavující schůzi Sněmovny neschválily předsedu Sněmovny. Současná vláda premiéra Bohuslava Sobotky by tak vládla dál.

   

  „Chceme zvolit předsedu Sněmovny poté, co vítěz voleb přijde s férovějším řešením,“ řekl Kalousek.

   

  Ostatní strany by se tak podle něj měly chovat, dokud nevrátí Andrej Babiš své pověření prezidentu Miloši Zemanovi nebo dokud nepřijde s transparentním řešením své většinové vlády. Kalousek chtěl o této strategii jednat se všemi kluby kromě ANO a KSČM. Když se mu ale strany vysmály, tak uvedl, že TOP 09 nebude obstruovat. Zodpovědnost za celou situaci podle něj nese prezident a vítěz voleb.

   

  „Myslí-li vážně většina zvolených poslanců, že nechce jednobarevnou menšinovou vládu Andreje Babiše, navíc ještě předem avizovanou vůlí či zvůlí prezidenta republiky, že bez důvěry může vládnout libovolně dlouho, tak to Sněmovna nedovolí. Pokud Babiš a Zeman nebudou chtít ten systém paralyzovat, tak budou muset přijít s férovějším řešením,“ dodal.

   

  Šéf strany Pavel Bělobrádek označil Kalouskův plán za „žonglování“, podle něj ani nelze takto zabránit zvolení šéfa Sněmovny, když budou ANO, SPD a Piráti, tedy většina 122 poslanců ze 200, pro zvolení kandidáta ANO Radka Vondráčka. Zastupující šéf ČSSD zase řekl, že "na tohle nejsou občané zvědaví"!

   

  „Tyhle nápady pana Kalouska podporovat nebudeme. Nemyslím si, že by tady pan Kalousek se svými pěti procenty měl určovat, kdo bude sestavovat vládu,“ odmítl nápad šéfa TOP 09 předseda SPD Tomio Okamura. Snahu šéfa TOP 09 odmítli také komunisté.

   

  „Kalousek předvedl něco, co hraničí se zdravým rozumem. Chce snad jako odcházející předseda tu stranu úplně zničit, až popravit?," ptají se někteří členové TOP 09. 

   

  Kalouskovu návrhu se na svém Facebooku vysmál předseda Pirátů Ivan Bartoš. Přijde mu legrační že TOP 09 vyzývá k blokování Sněmovny jen se sedmi poslanci. „Vystoupení pana Kalouska je prostě divadlo, nic jiného. Jsme proti politice Andreje Babiše v řadě oblastí, ale jediná cesta, jak zastavit Andreje Babiše, je porazit ho ve volbách a k tomu by měly všechny demokratické strany směřovat. Představa, že někdo získá srdce veřejnosti všemožnými obstrukcemi a divadýlky, je podle názoru mého, a věřím, že i Pirátů, zcela mylná,“ uzavřel Bartoš.

   

  Mnozí uvedli, že je podivné, že Kalousek chce něco řešit se zcela "směšným počtem" poslanců, s nimiž se TOP 09 do Sněmovny vůbec dostala. 

   

  nely | bleskove.cz

  Témata: TOP 09, ANO , vláda
  Komentáře ke článku
  loading...