Čtvrtek 16. srpna 2018
svátek má Jáchym, zítra Petra

  commercial phenolic lockers shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer toilet partitions See more top rated sleeping bags reviews: listoutdoor.com

  TĚŽKÉ ÚKOLY

  Hodně unavený prezident! Zeman byl na zhroucení, přesto ho pověřil sestavením vlády!

  01.11.2017 00:20 / politika google+ twitter facebook

  Hodně náročné dny prožívá nejspíš prezident Miloš Zeman. Jednání za jednáním, delegace, jmenování generálů, udílení státních vyznamenání a další povinnosti se podepisují na zdraví prezidenta. Při úterním projevu, po Boku s Andrejem Babišem, se dokonce chvílemi zdálo, že se zhroutí.

  Zeman Babiš lupa
  Na Miloši Zemanovi byla znatelná velká únava! | Archiv ČT24

  Na třiasedmdesátiletého prezidenta, kterému to přes všechny neduhy až neskutečně pálí a mluví spatra a smysluplně, je toho v posledních dnech a týdnech moc. „Úplně jsem se ho lekla, jak stál vedle Andreje Babiše, opíral se těžce o pultík a vypadalo to, že se každou chvílí sesune. Pak zase jako kdyby se probral z únavy a vypadal lépe. Ale je jasné, že pana prezidenta trápí zdraví a není to určitě jen neuropatie," řekla Bleskove.cz jedna z političek, která si nepřála být jmenována.  

  Miloše Zemana trápí zdraví a podle některých lidí nejde jen o neuropatii!
   

   

  „Zaslechla jsem cosi, že jeho stav je vážnější, než se oficiálně prezentuje. Opravdu za tím není alkohol, ani nic jiného. To jsou opravdu nechutné pomluvy. Ale únava a náročný program hlavy státu mu prostě nepřidá," podotkla politička. 

   

  Nebyla sama, kdo si těžce unaveného, sešlého prezidenta, který se sotva držel na nohou, všiml. „Úplně jsem se zhrozil a říkal jsem si, zda nemá nějaké občasné bolesti, které překonává. Protože jeho gesta a výrazy tváře by tomu napovídaly. Jenže on hovoří naprosto srozumitelně a vše dává smysl. Ale zdravotně v pořádku určitě není," podotkl i lékař, který má za to, že Zeman trpí některým ze závažných onemocnění.

   

  „Zhubl nejméně patnáct kilo za posledního půl roku, změnila se i jeho barva, výraz a opravdu hodně zásadně sešel. Strašně zestárl, najednou. Značí to prostě, že se v těle něco děje...," dodal lékař, odborník.

   

  Miloš Zeman uvedl hlavně to, že Andreje Babiše (ANO), jako vítěte voleb, jmenuje sestavením vlády. „Jsem velmi rád, že mohu učinit první krok k sestavení stabilní, úspěšné a dlouhodobé vlády,“ řekl Zeman.

   

  Sdělil také, že po předsedovi ANO rovněž nebude chtít, aby předem získal důvěru sněmovny: „Rozhodl jsem se, že Andreje Babiše žádným takovým omezením svazovat nebudu.“

   

  Své rozhodnutí prezident odůvodnil čtyřmi body: „První a nejdůležitější je, že jde o vítěze voleb, a to vítěze s výrazným náskokem. Druhý je, že se jedná o úspěšného podnikatele, jehož podnik platí daně v Česku. Třetí je, že jde o politika, který vybudoval silné a úspěšné politické hnutí.“

   

  Jako poslední důvod dodal, že Babiš je také úspěšný ministr financí, který poprvé dovedl státní rozpočet k přebytku. K tomu ale poznamenal, že by uvítal větší investice, i kdyby to mělo přebytek snížit.

   

  Babiš tak má teď dva pokusy na to sestavit vládu. Ať už s koaličními partnery, tak menšinovou s podorou některých stran. Už v pondělí naznačil předseda KSČM Vojtěch Filip, že možná takovou variantu strana podpoří. 

   

  nely | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...