Sobota 24. února 2018
svátek má Matěj, zítra Liliana
  TĚŽKÉ ÚKOLY

  Hodně unavený prezident! Zeman byl na zhroucení, přesto ho pověřil sestavením vlády!

  01.11.2017 00:20 / politika google+ twitter facebook

  Hodně náročné dny prožívá nejspíš prezident Miloš Zeman. Jednání za jednáním, delegace, jmenování generálů, udílení státních vyznamenání a další povinnosti se podepisují na zdraví prezidenta. Při úterním projevu, po Boku s Andrejem Babišem, se dokonce chvílemi zdálo, že se zhroutí.

  Zeman Babiš lupa
  Na Miloši Zemanovi byla znatelná velká únava! | Archiv ČT24

  Na třiasedmdesátiletého prezidenta, kterému to přes všechny neduhy až neskutečně pálí a mluví spatra a smysluplně, je toho v posledních dnech a týdnech moc. „Úplně jsem se ho lekla, jak stál vedle Andreje Babiše, opíral se těžce o pultík a vypadalo to, že se každou chvílí sesune. Pak zase jako kdyby se probral z únavy a vypadal lépe. Ale je jasné, že pana prezidenta trápí zdraví a není to určitě jen neuropatie," řekla Bleskove.cz jedna z političek, která si nepřála být jmenována.  

  Miloše Zemana trápí zdraví a podle některých lidí nejde jen o neuropatii!
   

   

  „Zaslechla jsem cosi, že jeho stav je vážnější, než se oficiálně prezentuje. Opravdu za tím není alkohol, ani nic jiného. To jsou opravdu nechutné pomluvy. Ale únava a náročný program hlavy státu mu prostě nepřidá," podotkla politička. 

   

  Nebyla sama, kdo si těžce unaveného, sešlého prezidenta, který se sotva držel na nohou, všiml. „Úplně jsem se zhrozil a říkal jsem si, zda nemá nějaké občasné bolesti, které překonává. Protože jeho gesta a výrazy tváře by tomu napovídaly. Jenže on hovoří naprosto srozumitelně a vše dává smysl. Ale zdravotně v pořádku určitě není," podotkl i lékař, který má za to, že Zeman trpí některým ze závažných onemocnění.

   

  „Zhubl nejméně patnáct kilo za posledního půl roku, změnila se i jeho barva, výraz a opravdu hodně zásadně sešel. Strašně zestárl, najednou. Značí to prostě, že se v těle něco děje...," dodal lékař, odborník.

   

  Miloš Zeman uvedl hlavně to, že Andreje Babiše (ANO), jako vítěte voleb, jmenuje sestavením vlády. „Jsem velmi rád, že mohu učinit první krok k sestavení stabilní, úspěšné a dlouhodobé vlády,“ řekl Zeman.

   

  Sdělil také, že po předsedovi ANO rovněž nebude chtít, aby předem získal důvěru sněmovny: „Rozhodl jsem se, že Andreje Babiše žádným takovým omezením svazovat nebudu.“

   

  Své rozhodnutí prezident odůvodnil čtyřmi body: „První a nejdůležitější je, že jde o vítěze voleb, a to vítěze s výrazným náskokem. Druhý je, že se jedná o úspěšného podnikatele, jehož podnik platí daně v Česku. Třetí je, že jde o politika, který vybudoval silné a úspěšné politické hnutí.“

   

  Jako poslední důvod dodal, že Babiš je také úspěšný ministr financí, který poprvé dovedl státní rozpočet k přebytku. K tomu ale poznamenal, že by uvítal větší investice, i kdyby to mělo přebytek snížit.

   

  Babiš tak má teď dva pokusy na to sestavit vládu. Ať už s koaličními partnery, tak menšinovou s podorou některých stran. Už v pondělí naznačil předseda KSČM Vojtěch Filip, že možná takovou variantu strana podpoří. 

   

  nely | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...