Pátek 20. července 2018
svátek má Ilja, zítra Vítězslav

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  ZAJÍMAVOST

  Rozvoral: Umělý robot má v islámské Saúdské Arábii lepší postavení než skutečná žena!

  31.10.2017 12:00 / politika google+ twitter facebook

  Islámská Saúdská Arábie udělila před několika dny občanství robotce Sophii, která má lepší postavení než skutečné ženy. Podle Radka Rozvorala (SPD) je tak tímto krokem zásadně patrné, že je postavení ženy v islámu dokonce pod umělými roboty a že je zde žena až na posledním místě.

  Rozvoral lupa
  Rozvoral | Archiv R. Rozvorala

  Robotka Sophie se k poctě dokonce vyjádřila. "Chtěla bych poděkovat království Saúdské Arábie. Jsem poctěná a hrdá na toto mimořádné vyznamenání. Je to historický okamžik být prvním robotem, který získal občanství," řekla podle webových stránek Českého rozhlasu Sophie ve vysílání televize Arab News.  

  Pach ropy jim zatemnil mozek, reagoval na udělení občanství robotce Sophii v Saúdské Arábii Radek Rozvoral (SPD).
   

   

  Saúdská Arábie se prý chce věnovat novým technologiím a právě robotům proto nedávno vytvořila i samostatné ministerstvo. Je to neuvěřitelné, jelikož saúdskoarabské ženy nebo třeba i zahraniční pracovníci v zemi nemají takové postavení, jako teď má robotka Sophie. Už jen to, že neměla hidžáb a že jí ve společnosti nedoprovodil žádný muž, což jsou základní pravidla, která by v Saúdské Arábii měly respektovat všechny ženy a teď tedy i nová občanka Sophie, vyvolalo u mnoha lidí obrovskou kritiku. "Tímto je zcela zásadně patrné, že je postavení ženy v islámu dokonce pod umělými roboty a že je zde žena až na posledním místě. Porušování lidských práv žen je v islámu na denním pořádku, ale žádné lidskoprávní organizaci a všem rádoby bojovníkům za lidská práva to nevadí. Pach ropy jim totiž zatemnil mozek," podotkl Rozvoral.

   

  Je to podle něj další důkaz o tom, že "náboženství" zvané islám se za náboženství pouze schovává, aby si muži mohli dělat, co chtěli, po vzoru středověkého zakladatele islámu, proroka Mohameda. "Ten páchal dokoce i taková zvěrstva, jako je pohlavní styk s devítiletou manželkou Ajšou, kterou si vzal za ženu, když jí bylo šest let. No a proto, že to bylo údajně v té době normální, páchají takováto zvěrstva legálně i někteří současní islámští muži. Je vidět, že je islámská ideologie neslučitelná s evropským právem a kulturou, která stojí na hodnotách svobody a demokracie. Mějme to všichni na paměti a nedovolme, aby v naší zemi něco podobného zakořenilo," dodal Rozvoral.

  pop | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...