Pátek 20. července 2018
svátek má Ilja, zítra Vítězslav

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  POVOLEBNÍ HÁDKY

  Babiš s Bartošem na nože. Už se mu omluvil!

  26.10.2017 05:00 / politika google+ twitter facebook

  Sotva skončily volby, představitelé politických stran se pustili do rozdělování postů a také hádek. Pokud si běžný volič řekne, že - tam jde jen o kortyta - má v podstatě pravdu. Teď šéf ANO Andrej Babiš a šéf Pirátů Ivan Bartoš řešili obsazení vedení Sněmovny.

  Babiš Bartoš lupa
  Babišovi se Bartoš už omluvil za to, že neodpověděl na jeho sms! | Archiv

  ANO ukončilo první kolo vyjednávání se zástupci všech stran, které se dostaly ve víkendových volbách do Sněmovny. Pořád ale není jasné, s kým Babišovi lidé složí vládu. Jako poslední dorazili Piráti. Jejich předseda Ivan Bartoš řekl, že se esemeskou omluvil Andreji Babišovi, ten i tak jednání s Piráty, na němž řekli, že chtějí místopředsedu Sněmovny a tři výbory, vynechal.  

  Ivan Bartoš se omluvil Andreji Babišovi za to, že nereagoval na jeho sms!
   

   

  Ivan Bartoš nechtěl spekulovat o tom, zda Andrej Babiš nepřišel, protože Piráti zveřejňují všechna jednání, záznamy o nich a nabídky, které zazněly, na internetu ve své evidenci lobbistických kontaktů. Šéf ANO tak ví, že cokoli by Pirátům nabídl, aby přehodnotili odmítavý postoj k ANO a vládě s ním, by se poměrně rychle dozvěděla celá veřejnost.

   

  Přitom i přes snahu zveřejňovat vše, co se ujedná a být transparentní, si Piráti nabíhají. V žádné civilizované zemi by si tohle totiž nikdo nedovolil. Zveřejňovat politická rozhodnutí před jejich podepsáním může mít pouze negativní následky. 

   

  „Nejsme extrémně útlocitní, já s ním normálně komunikuji. Třeba tato schůzka byla zase sjednávaná přes SMS, kde jsem se mu snad i omluvil,“ uvedl lídr Pirátů Bartoš.

   

  K neshodě mezi oběma došlo, když Bartoš neodpověděl na Babišovu zprávu, kterou mu gratuloval k volebnímu úspěchu a na pozvání k povolebnímu jednání.

   

  Šéf ANO na adresu šéfa čtvrté strany v pořadí vítězů Bartoše řekl, že by se měl naučit slušnému chování. „Je to spíš takové mediální škádlení,“ prohlásil lídr Pirátů.

   

  Věří, že se podařilo zakopat pomyslnou válečnou sekyru. Přesto se středeční jednání „s Babišem“ odehrávalo tentokrát ještě bez Babiše. Za ANO jednali kandidát hnutí na šéfa Sněmovny Radek Vondráček a místopředseda Petr Vokřál. S Bartošem do Sněmovny zamířili šéf poslanců Pirátů Jakub Michálek a Mikuláš Peksa.

   

  Je ale jasné, že dokud nebude ustanovena Sněmovna, neposunou se vyjednávání o složení a následné jmenování vlády dál. 

  nely | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...