Pondělí 16. července 2018
svátek má Luboš, zítra Martina

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  MOŽNÝ NÁVRAT

  To on může zachránit ČSSD: Bude novým předsedou!

  23.10.2017 00:20 / politika google+ twitter facebook

  Nejstarší strana u nás utrpěla největší porážku za poslední desítky let. ČSSD skončila šestá se 7,26 procenta hlasů, až za KSČM. Zatímco by si expředseda a dosavadní premiér Bohuslav Sobotka posypal hlavu popelem a uznal, že na prohře má dílčí vinu, snažil se obviňovat některé lidi v krajích. To nazvedlo ze židle tisíce členů, ale třeba i exhejtmana Jihočeského kraje Jiřího Zimolu!

  Zimola Jiří lupa
  Jiří Zimola by se klidně mohl stát novým předsedou ČSSD! | Archiv

  Právě o kdysi nejoblíbenějším českém hejtmanovi se nyní mluví jako o možném budoucím předsedovi ČSSD! I když sám se k tomu nechce zatím vyjadřovat a veškeré podobné zprávy považuje za spekulace a zbtečně předčasné úvahy, jde o jednu z velmi reálných možností. Lze hovořit samozřejmě o současném "dočasném" předsedovi a dosluhujícím ministru vnitra Milanu Chovancovi. Je ale otázkou, zda dostane potřebnou podporu od delegátů předčasného sjezdu. 

   

  „Ano, o Jiřím Zimolovi se skutečně uvažuje jako o možném budoucím předsedovi strany. Bylo by to logické a je to jedna z mála možností, jak straně vrátit punc moderní, sociální a komunikativní strany,” uvedl pro Bleskove.cz jeden z vlivných členů sociální demokracie.  

  Exhejtman Jihočeského kraje Jiří Zimola má šanci vrátit se na politické výsluní!
   

   

  Jiří Zimola zatím na dotazy o možné kandidatuře na předsedu nereagoval, ale na svůj profil na sociální síti umístil text, který hovoří za mnohé.

   

  „Krajské vedení ČSSD děkuje všem voličům, kteří v parlamentních volbách volili v Jihočeském kraji sociální demokracii. Jejich hlasy ale tentokrát nestačily ani na vítězství, na jaké byla jihočeská ČSSD zvyklá v uplynulých letech, ani na přijatelný a obhajitelný volební výsledek. Dnešní den je pro nás nejčernějším v moderní historii ČSSD. Je to smutný den pro každého sociálního demokrata. ČSSD ale nepatří na dno politického spektra, kam ji bohužel tyto volby poslaly. Je to pro nás velké varování a důrazná zpětná vazba od našich tradičních voličů a sympatizantů,” uvedl Zimola jako krajský šéf sociální demokracie.

   

  A zamyslel se i nad tím, kdo může za totální průšvih strany ve volbách: „Čí je to vina, musí zhodnotit členská základna na mimořádném sjezdu ČSSD. Je ale nezpochybnitelné, že prvotní odpovědnost za nejhorší výsledek v historii nese vedení strany, které mělo k dispozici důvěru delegátů sjezdu, vládní angažmá a všechny nástroje k prosazování sociálně demokratického programu a zisku voličské podpory. Jako Jihočeši nemáme žádnou radost z toho, že se naplnila slova, kterými jsme vedení strany již před několika měsíci varovali a upozorňovali na tento možný katastrofický volební výsledek. Věříme ale, že se sociální demokracie dokáže ze svých chyb poučit a získat tak zpět své voliče,” napsal exhejtman Zimola.

   

  Právě on byl vyškrtnut jako lídr kandidátky strany v kraji na příklaz Bohuslava Sobotky, což měla být msta za kritiku vedení ze strany Zimoly a jemu blízkých kolegů. Do Sněmovny se tak z jihu Čech dostal jen bývalý starosta Písku a lídr ČSSD na jihu Čech Ondřej Veselý. 

  redakce | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...