Čtvrtek 16. srpna 2018
svátek má Jáchym, zítra Petra

  commercial phenolic lockers shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer toilet partitions See more top rated sleeping bags reviews: listoutdoor.com

  POSLEDNÍ ODHADY

  Do Sněmovny by se teď dostalo osm stran a hnutí!

  17.10.2017 00:30 / politika google+ twitter facebook

  Kdyby se teď konaly volby do Sněmovny, dostalo by se tam osm stran a hnutí. Největší zastoupení by měli členové hnutí ANO, s odstupem na druhém místě sociální demokraté, třetí by byli komunisté. Na čtvrtém místě skončilo SPD následované ODS a Piráty.

  Median lupa
  Takhle by nyní dopadly volby do Sněmovny! | Median

  Hnutí ANO by podle průzkumu společnosti Median dalo nyní hlas 25 procent voličů, což je o dva body méně než v září. Sociální demokracie má podporu 12,5 procenta lidí a pohoršila si tak o jeden procentní bod. KSČM by získala 10,5 procenta hlasů, což je oproti září pohoršení o dva body.

   

  Opačným směrem se podle volebního modelu pohybuje podpora SPD a Pirátů. SPD si polepšila o tři body a s 9,5 procenty se dostala na čtvrté místo. Následuje ji ODS, která zaznamenala ztrátu půl procentního bodu. Nyní by občanské demokraty podpořilo devět procent voličů.  

  Do Sněmovny by se nyní dostalo osm stran a hnutí!
   

   

  O půl procenta méně mají Piráti, kteří vyskočili ze šesti na 8,5 procenta. Mírně vzrostla i podpora lidovců. Jako poslední by se nyní do sněmovny dostala TOP 09 se šesti procenty. Oproti září si však strana o bod pohoršila. Podpora stran se ovšem může v posledním předvolebním týdnu velmi měnit, upozornil Median.

   

  Účast u voleb deklarovalo v první polovině října 64 procent dotázaných, což je v porovnání se zářijovým šetřením o čtyři procentní body více. „Jen 46,5 procenta lidí si ale bylo účastí jisto,“ upozornil Median.

   

  nely | bleskove.cz

  Témata: průzkum, sněmovna, Volby
  Komentáře ke článku
  loading...