Sobota 21. července 2018
svátek má Vítězslav, zítra Magdaléna

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  Silná slova!

  Ombudsmanka Šabatová šokuje: U nás se taky znásilňuje jako v Kolíně a nikdo to neřeší!

  29.01.2016 12:30 / politika google+ twitter facebook

  Veřejná ochránkyně práv Anna Šabatová o sobě opět dala vědět rozpoutáním kontroverzního tématu, když prohlásila, že nejenom v německém Kolíně nad Rýnem jsou ženy napadány a znásilňovány. „U nás se to děje taky a nikdo to neřeší,“ uvedla obecně česká ombudsmanka.

  Šabatová Anna lupa
  Anna Šabatová se rozohnila kvůli vyjádření kolegy Stanislava Křečka | archiv ČT

  Šabatová se hlavně ohradila proti výroku svého zástupce Stanislava Křečka, podle kterého v souvislosti s chováním uprchlíků v Evropě dochází i ignoraci lidských práv a že hrozí dokonce rozpad právního státu. Je pozoruhodné, jak dva lidé v jednom úřadě, kteří mají řešit hlavně problémy občanů ČR, se hádají a řeší věci, které nejsou u nás zcela aktuálně na prvním místě.

   

  „Pan kolega Křeček při podobných výrocích nevystupuje jako zástupce veřejného ochránce práv, ale jako soukromá osoba, protože něco takového nejsou názory instituce ombudsmana,“ uvedla v pořadu Dvacet minut na Radiožurnálu Anna Šabatová.  

  Ochránkyně lidských práv Anna Šabatová tvrdí, že v ČR jsou ženy často také znásilňovány a policie to někdy ani neřeší!
   

   

  Její zástupce Stanislav Křeček své vyjádření pronesl v souvislosti se silvestrovskými sexuálními útoky v Německu. „Násilí na ženách je třeba vnímat v tom kontextu, že je tu bohužel nenaplněná idea, že se postihuje všechno násilí na ženách. I my v České republice, kde se tedy bavíme třeba jenom o té běžné populaci, máme hodně deficitu, pokud jde o postihování násilí na ženách," varovala ombudsmanka a poukazuje na fakt, že mnohé sexuální násilí není dostatečně potrestáno. Někdy je důvodem, že pachatele policie nedopadne, jindy zase napadená odvolá souhlas se stíháním.

   

  „Když přijde žena v České republice, že ji třeba někdo ošahával v tramvaji, což se jistě občas děje, tak nevím, jak s ní jako bude policie zacházet? Já mám případ nahlášeného znásilnění, kdy oběť byla pod vlivem alkoholu a policie se tím vůbec nezabývala, a bylo to dokonané znásilnění," popsala konkrétní případ ombudsmanka.

  nely | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...