Pondělí 16. července 2018
svátek má Luboš, zítra Martina

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  ZAJÍMAVÉ ZJIŠTĚNÍ

  Kámoši jak hrom jsou - Babiš a Bartoš!

  15.10.2017 00:30 / politika google+ twitter facebook

  Všechno je v životě jinak a v tom politickém určitě! Pokud si někteří voliči opravdu myslí, že volby něco zásadního v ČR změní, pak se asi nebudou stačit divit - co nastane po volbách. Jak se teď ukázalo, třeba takoví Babiš a Bartoš, tedy šéf ANO a šéf Pirátů, jsou “kámoši jak hrom”!

  BARTOŠ A BABIŠ lupa
  Ivan Bartoš a Andrej Babiš k sobě prý mají hodně blízko! | Archiv, ČT

  Na světlo světa teď vyplaval dokument, který dokazuje, že Andrej Babiš s Ivanem Bartošem spolu před lety spolupracovali. Uvedl to deník FORUM 24 s tím, že oba dnes politici spolu tehdy ladili spolupráci.

   

  Předseda Pirátů Ivan Bartoš již v roce 2012 koordinoval postupy pirátské strany s magnátem Andrejem Babišem. Babiš tehdy dával dohromady hnutí ANO a nabízel Pirátům spolupráci. Ten jednak nabídku v konkrétních oblastech přijal a jednak pomáhal Babišovi radami ohledně různých drobností na internetu.

   

  Daleko závažnější je ale skutečnost, že Bartoše s Babišem spojuje stejná, v podstatě …„extremistická” mentalita, která odporuje politické kultuře liberální demokracie.

   

  Ivana Bartoše kupříkladu nijak nepřekvapuje, že Babiš chce budovat politickou stranu a zároveň provozovat média. Naopak přijme Babišův návrh, aby měli Piráti v Babišově médiích prostor a radí se s ním o rozvoji Babišovy mediální divize. A také ho nepřekvapí, když se Babiš vytahuje tím, jak si „odchytne“ ředitele České televize, aby si s ním vyřídil svůj nesouhlas s vysíláním. Takto nějak to vypadalo.  

  Šéf Pirátů Bartoš prozradil, jak probíhaly jeho schůzky s šéfem hnutí ANO!
   

   

  Absurdní rozhovor Bartoše s Babišem ovšem není zdaleka jediný, který lze najít na internetových fórech Pirátů. A časté jsou také zápisy z jednání s Vítem Bártou z Věcí veřejných. V zápisech se objevují pobavené poznámky, že Piráti chtějí zavřít „současnou politickou garnituru do vězení“. To zcela odpovídá i jejich současnému volebnímu klipu s „vězeňským autobusem“.

   

  Piráti vystupují jako Babišova juniorní strana s podobně extremistickými postoji, ovšem v balení pro pubertální mládež.

   

  „Kdo to pořád ještě nepochopil, tak ať se probere. Ti, co nebudou volit ANO, dají hlas Pirátům a naopak a ve výsledku to vyjde stejně,” namítají ti, kteří “kouzlo” obou hnutí dávno prohlédli. A zajímavé jsou jen některé vybrané zápisky i několik let staré ze setkání Bartoše s Babišem.

   

  Tak například: „Včera jsem absolvoval krátkou schůzku s Andrejem Babišem. Sešli jsme se ve 20.00 v Průhonicích v Sokolovně. Setkání trvalo zhruba hodinu. Řešili jsme několik témat. Vezmu to tedy po bodech, které budu prokládat svými dojmy: na začátku jsme si společně zanadávali na korupci a současnou politickou reprezentaci (padala i jadrnější slova, ale Kalouskův kokotismus se nekonal). Pan Babiš plánuje run na volby 2014, dal by přednost tomu, kdyby se malé strany zformovaly do nějakého bloku, ale chápe různorodost neparlamentních stran, bojí se nacionálních tendencí pod taktovkou Klause a nějaký paskvil Suverenity a Svobodných, DOST apod. Macha nesnáší (je to tupec). Shání peníze pro ANO, protože, alespoň dle jeho tvrzení, nehodlá to celé platit, chce dárce zveřejňovat na internetu, vysvětlil jsem mu, jak funguje transparentní účet, lehce se podivoval, že tam jsou vidět i ty výplaty,” ukázalo se na veřejnosti, jak Andrej Babiše konzultuje se zástupcem Pirátů různé kroky.

   

  A Bartoš třeba dále zmínil: „Probrali jsme jeho výstup u p. Jílkové (docela sranda, řešili jsme jeho plány na zřízení regionální televize, Českou pozici a 5+2. Tam nám nabídl prostor, který vlastně již nějak máme (Gabči interview pro střední Čechy) pro např. rozhovory s pirátskými lídry krajů apod. Celkově se jednalo o čistě informační schůzku, nabídku prostoru v 5+2 chápu jako nic proti ničemu, neviděl bych problém kontaktovat redakce, ale Miki říkal, že už se oni zajímají o naše výstupy. Babiš má skutečně asi metrový kožený diář se sloupečky pro každý den a tam si všechno píše. Počítač už prý taky docela umí. Nosí s sebou daily report performance všech firem z Agrofertu (asi 200 miniřádků) na obrovský plachtě,” práskl na sebe i Babiše Pirát Bartoš. 

   

  Mnozí si dokonce myslí, že spolupráce a schůzky pokračují dál a že Piráti jsou jen jakási "mladší odnož" hnutí ANO. A také to, že všechno je to řízené tak, aby obě strany působily jako rivalové, přičemž ve skutečnosti jde o větší provázanost, než kterou si kdo umí představit...

  nely | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...