Úterý 19. června 2018
svátek má Leoš, zítra Květa

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  NEMAJÍ SE RÁDI

  Dienstbier vyhrožuje Zemanovi!

  13.10.2017 00:30 / politika google+ twitter facebook

  Senátor Jiří Dienstbier (ČSSD) už zase vyhrožuje prezidenu Miloši Zemanovi, s kterým se nemají rádi! Nyní naznačil, že pokud bude pokračovat „kolorit” chování a výroků, mohla by být hlava státu prohlášena za neschopného výkonu funkce a pravomoci hlavy státu by mohl převzít premiér.

  Zeman lupa
  Miloš Zeman je podle senátora Dienstbiera ostudou ČR i Evropy! | Facebook

  Dienstbier to uvedl s odvoláním na Ústavu při projednávání usnesení, v němž senátoři vyzvali prezidenta, aby respektoval zahraniční politiku České republiky a zásady mezinárodního práva.

   

  Prezidentovy výroky podle senátorů poškozují zájmy České republiky. V přijatém usnesení vyslovili nesouhlas s prezidentovými výroky na půdě Rady Evropy o tom, že ruská anexe Krymu je hotová věc a že Rusko by mohlo Ukrajině ztrátu nahradit finančně nebo v naturáliích. Krym je podle nich i nadále součástí Ukrajiny.

   

  „Není tady jenom to vystoupení, ale ještě nějaký kolorit – např. výroky na adresu kameramana ČT, které to samozřejmě posouvají do nějakých dalších souvislostí,“ připomněl senátor Zemanova slova na adresu člena štábu České televize, kdy prezident republiky pronesl: „Vyžeňte toho kameramana, nebo ho zabiju.“ 

  Senátor Dienstbier pohrozil, že by Miloš Zeman mohl být zbaven funkce!
   

   

  „Myslím si, že pokud to takto bude pokračovat, že zejména v případě jistého výsledku prezidentské volby nám nakonec nezbyde, než se zabývat zvyklostmi, které jsou naznačeny v článku 66 naší ústavy,“ uvedl Dienstbier před senátory s narážkou na možné Zemanovo znovuzvolení.

   

  „Jeho výroky o tom, že Krym je ,fait accompli‘, není možné s naší historickou zkušeností akceptovat. Doporučení, ať si Ukrajina vyhandluje prachy, považuji za nemravné,“ řekl před senátory a znovu zopakoval, že anexe Krymu je podle něj tím nejbrutálnějším porušením mezinárodního práva v Evropě.

   

  Podle předkladatele návrhu, nezařazeného senátora a bývalého rektora Univerzity Karlovy Václava Hampla prezident svými výroky legitimizuje výsledky mezinárodní agrese. Česká republika je podle něj ve světě často vnímána jako země, na jejíž postoje se nedá zcela spolehnout.

   

  Mluvčí Hradu Jiří Ovčáček reagoval, že prezident nic „nelegalizoval”. „Pan prezident anexi Krymu nelegalizoval. Vyjádřil vyvážené a realistické stanovisko. Z hlediska české zahraniční politiky tedy nedošlo k vybočení,“ uvedl Ovčáček.

   

  „Uráží mě postoj prezidenta země, která má zkušenost s anexí,“ dodal i senátor za TOP 09 Jiří Růžička.

   

  Senátoři v souvislosti s prezidentovým vystoupením používali slova jako ostuda, pitomost či nemravnost a připomněli i jeho již zmiňované výroky na adresu kameramana České televize. 

  nely | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...